23.1 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
FelsefErkek

Platonik Aşık Erkek Davranışları Nelerdir?

Erkekler genellikle duygularını gizlemeyi başarsalar da bir süre sonra o duyguları ifade etmenin yollarını ararlar. Kadınlar ise ömür boyu bu duyguları gizleyebilirler. Yani erkekler kadınlara karşı olan hislerini gizleme konusunda pek de başarılı değillerdir. Tabi bunu anlamak gerekecektir. Platonik aşk yaşayan erkek nasıl davranır veya açılamayan erkek davranışları nelerdir dediğimizde bariz ortada olan birçok tavrı gözümüzün önüne getirebiliriz. Platonik aşkı nasıl anlarız elbette bunun da bir çaresi var.

hoslanan-erkek-belirtileri

Dikkatler Üzerinizdedir

Platonik aşkı nasıl anlarız? Burada birinci kural ilgiden geçer. Eğer bir ortamda, aşırı ilgi gösteren bir erkek varsa, o kadına karşı hisleri vardır denilebilir. Üzgün veya çaresiz bir haldeki kadına kanat gerer, yardımına koşar. Platonik aşk yaşayan erkek nasıl davranır dediğimizde ikinci durumda şüphesiz erkeklerin aksesuarları ile fazlaca oynamasından geçer. Kravat, kol saati, düğmeleri ile sıklıkla oynar. Eğer erkek kadına karşı platonik duygular besliyorsa kendine bakmaya başlar. Kendine yani modaya, tarz olmaya karşın değişen tavırlarını hoşlandığı kadına göstermeye çalışır. Sevdiği kadına açılamayan erkek davranışları arsında ayrıca konuşurken gösterdiği hareketleri de belirtebiliriz. Sürekli kadının dudaklarına bakar, konuşurken yaklaşır. Kendini biraz överek anlatır, geceleri uykusuz kaldığını, sürekli bir şeyler düşündüğünü ima eder. Hoşlandığı kadının yakın arkadaşlarına, tanıştığı aile fertlerine yakın ilgili ve sıcakkanlı davranır.

platonik-asik-erkegi-nasil-anlariz

Komik Olmaya Çalışır

Kadınların kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanıyor teorisinden hareketle hoşlandığı kadını güldürmenin yollarını arar. Alışkanlıklarından da vazgeçebilir. Evet platonik aşk yaşayan erkek nasıl davranır dediğimizde bu nokta çok önemli. Eğer erkek çok sevdiği futbol maçını izlemeyi bırakır, en çok görüştüğü erkek arkadaşlarına daha az vakit ayırıyorsa, platonik aşkı nasıl anlarız sorusunun yanıtını buldunuz demektir. Açılamayan erkek davranışları tedirgindir. İçi içini yiyormuşçasına hareket eder. Telefonuyla daha az ilgilenirken, sosyal medya üzerinde hoşlandığı kadının profiline bakar, resimlerini beğenir, komik ve ironik yorumlar yazar. Zaman zaman kadının erkek arkadaşlarını sorgular, bakışlarında anlamlar arar. Kadın başka bir erkeği, aktörü, şarkıcıyı övdüğünde bozarır, susar. Tekrarı gelince de aksine o erkeğin o kadar da yakışıklı, başarılı olmadığını savunur. Ama sonunda açılır, söyler veya en kötü ihtimalle de yakalanır. Çünkü erkekler bu konuda çok da başarılı değildir. kadınlarsa anlarlar ama anlamamış gibi davranırlar.

Benzer Yazilar

Olgun Erkek Davranışları

Editor

Güçlü Bir Kadını Etkilemenin 8 Yolu!

Editor

Biten Bir İlişkiyi Atlamanın 10 Adımı

Erkeğe Hoşlandığını Nasıl Belli Edersin?

Kadınların Hoşlanmadığı 5 Davranış

Editor

Çok Güzel Kadınlarla Birlikte Olan Erkeklerin 8 Sırrı