Image default
Erkek Moda

Pompadour Saç Stili

2017 yılına damga vuran saç stillerinden biri olan Pompadour saç stili, saçların altlardan ve yanlardan kısaltılması ve üstte kalan saçların şekil verilerek kabartılması ile uygulanmaktadır. Bu saç modelinin birbirinden farklı renk ile tamamlanmış ve şekil verilmiş çeşitleri de bulunmaktadır.

pompadour-sac-kesim.jpg

1960’lı yıllarda popülerliğinin zirvesine çıkan bu saç stili, o zamanlar Elvis Presley tarafından tercih edilen bir saç stiliydi. Doğal olarak Elvis sayesinde de milyonlarca insanın tek tercihi haline gelmiş oldu. Elvis’in ölümü ve sonrasında değişen moda anlayışı ile zamanla popülerliğini yitiren pompadour, 2017 yılında ise tekrar ortaya çıktı ve eski popülaritesine yeniden kavuşmuş oldu. Bu saç stilini kullanan yıldızlar arasında David Beckham, Justin Timberlake, Justin Bieber, Ahmet Kural gibi ünlü isimler de bulunmaktadır. Ayrıca 2017 yılı bitiminden sonra dahi popülerliğinin devam edeceği ön görülmektedir.

pompadour-sac-erkek-modelleri.jpg

Hem Modern Hem Klasik

Pompadour saç stili, kullananlara hem klasik hem de modern bir görünüm sunmaktadır. Hafif yana doğru yatırılarak uygulanan bu saç stilinin yanlardan kesilmiş olması, saçlarınıza biraz retro bir görünüm katacaktır. Ayrıca farklı renklerin kullanımına da oldukça yatkın olan bu saç stili, sizlere çok geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Özellikle pompadour uygulanmış saçların uçlarının gri veya maviye boyanması, bu saçlara mükemmel bir görünüm katmaktadır.

pompadour-sac.jpg

Bakımı Oldukça Kolay

Pompadour saç stili bakımı oldukça kolaydır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kısa bir fön çekip tarakla taramanız yeterli olacaktır. Tabi ki, saçlarınızı kestirmeden önce saçlarınızı hangi tarafa yatırarak taradığınızı belirtmeniz gerekir. Çünkü saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınız gene dağınık konuma geleceği için tararken sorun yaşamak istemezsiniz. Saçlarınıza fön çekip taradıktan sonra da saçlarınızı parlatmak amacıyla saç kremi sürerseniz, saçlarınız oldukça göz alıcı bir görünüme sahip olacaktır.  

Benzer Yazilar

Demode Kalmayın…

Ahmet DOĞDU

Deri Ceket Hastalarına Derimod Erkek Deri Ceket Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Şort Modelleri 2017

Takım Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Kol Saatiniz ile Kombin Yapabileceğiniz 11 Bileklik

Uzun Saçlı Erkekler İçin Bakım Önerileri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz