-3.7 C
Istanbul, TR
Pazartesi, Ara 10, 2018
Genel

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğum kontrol yöntemi olarak kullanılan prezervatifler, aynı zamanda cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesini de sağlamaktadır. Prezervatif kullanımından maksimum etkinin alınabilmesi için doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Prezervatif nasıl kullanılır, prezervatif kullanımında dikkat edilmesi gereken noktaları sizler ile paylaşıyoruz.

1. Prezervatifi Erken Takmayın

Prezervatif kullanımında en yaygın hatalardan birisi tam sertleşmeden prezervatifi takmaktır. Tam sertleşmeden prezervatif takmak, prezervatif penise tam olarak oturmamakta ve kaymaların meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu neden ile, prezervatifi sertleşme yaşandıktan sonra penisi saracak şekilde takın.

2. Kullanım Ömrüne Dikkat Edin

Her ürünün olduğu gibi prezervatiflerin de bir kullanım ömrü vardır. Kullanım ömrü biten prezervatifler, ciddi sağlık sorunları ile uğraşmanıza neden olabilir. Prezervatif kullanırken, prezervatifin kullanım ömrüne dikkat edin, kullanım ömrü dolan prezervatifleri kullanmayın.

3. Prezervatifin Sağlamlığından Emin Olun

Prezervatif kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta prezervatifin sağlamlığıdır. Prezervatifler üretilirken yırtık ya da delik olabilirler. Yüzeyde en ufak bir tahriş ilişki sırasında sızmalara neden olabilir. Bu neden ile prezervatifi kullanmadan önce kontrol ederek sağlam olduğundan emin olun. Aynı zamanda prezervatifi takarken tırnaklarınızın prezervatife zarar vermediğinden emin olun.

4. Prezervatifi Geç Takmayın

Ön sevişme sırasında prezervatif takılmazsa pek çok risk ortaya çıkmaktadır. Prezervatifi sertleşmeden hemen sonra, vajinaya yaklaşmadan önce takmak hem istenmeyen gebelik hem de cinsel yol ile bulaşan hastalıklardan korunmanızı sağlayacaktır.

5. Uygun Boyutta Prezervatif Kullanın

Prezervatif satın alırken, penisinizin boyuna uygun olan prezervatif almaya dikkat edin. Almanız gerekenden büyük ya da küçük prezervatif almanız cinsel ilişki sırasında sızmaya, yırtılmaya neden olabilir.

Prezervatif kullanım önerileri ile prezervatifi doğru bir şekilde kullanarak, prezervatif ile maksimum etkiyi sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Sportif Erkekler Sekste Daha Mı İyi ?

Editor

Bakımlı Sakal Ve Bıyığa Sahip Olmak İçin 5 Öneri

Editor

Dünyanın En Zeki Erkeklerinden İş Dünyası Önerileri

Nerede O Eski Aşklar

Editor

Kadınlar En Çok Hangi Erkeklerden Hoşlanıyor

Editor

ZENGİN OLUNCA ALINACAKLAR LİSTESİ

Editor