24 C
Istanbul, TR
Salı, Nis 23, 2019
Erkek Moda

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prezervatif kullanırken en önemli kuralın gebeliği önleyen korunma yöntemi olduğunu unutmamak gerekir. Prezervatifi eczanelerden, büyük marketlerden, sağlık ocakları ve diğer sağlık kuruluşlarından almakta fayda vardır. Ayrıca prezervatif için bilinen ve kaliteli markaların alınması da sağlık açısından önemlidir. Bilinmeyen ve tanınmayan yerlerden, aynı şekilde farklı markaları almak sağlık sorunlarına yol açabilir. Prezervatif kullanımı aynı zamanda erken boşalmayı önler. Prezervatif kullananlar birçok cinsel hastalığa yakalanmak veya bulaştırmak gibi sorunlardan uzak olurlar.

cinsel-saglik

Prezervatif kullanımı bel soğukluğu, AIDS ve frengi gibi cinsel hastalıkların önüne geçen bir korunma yöntemidir. Kadınların rahim ağzı kanserine yakalanmasını engeller. Prezervatif kullananlar kendilerini güvenli ve huzurlu hisseder. Prezervatif kullanırken penisin sertleşme anı beklenmelidir. Sertleşen penis vajinaya temas etmeden prezervatif takılmalıdır. Prezervatif aynı şekilde sertleşme yok olmadan çıkarılmalıdır. Kullanım anında uç kısmında 1-2 cm boşluk bırakılmalıdır. Erkeğin boşalması sırasındaki spermler buraya dolacaktır. Boşluk bırakılmaması halinde prezervatif yırtılabilir. Kullanım bitip erkek boşaldıktan sonra çıkarılan prezervatif mutlaka kontrol edilmeli. yırtık veya delik olması halinde gebelik için sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Unutmayın 72 saat içinde gebelik önlenebilir.korunma-yontemleri

 

Prezervatifler tek kullanımlıktır. Oda sıcaklığında sıcak ve nemli olmayan yerlerde, paketleri içerisinde saklanmalıdır. Kutusunun üzerinde bulunan son kullanma tarihi son derece önemlidir. Prezervatifle birlikte kayganlaştırıcı veya ilaç kullanımı yapılmamalıdır. Prezervatif kullanırken bazı hastalıkların olup olmadığından emin olunmalıdır. Özellikle erkeklerde üreme organında ameliyat veya kanal sorunları varsa prezervatif kullanılmaması gerekebilir. Bunu mutlaka uzman bir doktora sormalısınız. Prezervatif kullanımı için artık çok sayıda çeşit ve model var. Bu nedenle eşinize sorun, onun da hoşuna giden prezervatifi seçin. Prezervatif kullananlar sağlık bir cinsel hayat için önemli bir adım atmış olurlar.

 

Benzer Yazilar

Erkekler İçin Zamanı Asla Geçmeyen 20 Giyim Kuşam Önerisi

Erkelerde Fular Kullanımına İlişkin Kombinler

Sonbahar Modasında Kadife Parçalar Öne Çıkıyor 

Etkileyici James Dean Stili

Editor

Erkek Giyiminde Yaz Modası

Editor

Erkeklerde Tulum Modası