Image default
Erkek Sağlık

Prostata İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Prostat özellikle de yetişkin erkeklerin en sık karşılaştığı sorunlardan birisidir. Prostat hastalığı nedir sorularından da anlaşılacağı üzere hastalık ismi olarak da kullanılmakta olan prostat, erkeklerdeki idrar torbalarının bitişiğinde bulunmakta olan ufak bir salgı bezidir. Prostatın asıl görevlerinden birisi, meninin yaklaşık olarak yüzde yirmilik kısmının dışarı atılmasını sağlamaktır. Uzmanlar uzun zamandır bu sorunla başa çıkmanın yollarını aramış ve değişik tedavi yöntemleri geliştirmişlerdir. Bu tür modern tıp tedavi yöntemleri yanı sıra doğal bitkilerin de prostata iyi geldiği bilinmektedir.

Brokoli, Kabak Çekirdeği ve Yeşil Çayın Prostata Etkileri

Özellikle prostat belirtileri ve tedavi yöntemleri açısından brokoli, gerek Avrupa’da gerekse de Amerika’da çokça tüketilmektedir. Son dönemlerde ülkemizde de bolca tüketilen brokoli, prostat rahatsızlıkları için çok ideal bir bitkidir. Kabak çekirdeğinin de prostata iyi geldiği bilinmektedir. Bünyesinde bulundurduğu fitosterollerin kansere karşı şifalı olduğu bilinmektedir. İyi huylu prostat büyümelerinde de oldukça etkilidir. Prostata iyi geldiği bilinen diğer bir bitki de yeşil çaydır. Yeşil çayın ana bileşenlerinden birisi olan kateşin maddesi prostat kanser hücrelerini bulup yok etmektedir. Bu bakımdan birçok uzman da prostat rahatsızlıkları için yeşil çay tavsiye etmektedir.

Prostat Şifası Diğer Bitkiler

Halk arasında prostat çayı olarak da bilinen cüce palmiye çayı prostata çok iyi gelmektedir. Hatta kötü huylu ve iyi huylu prostata o kadar faydalı olmaktadır ki, neredeyse bütün eczane ve aktarlarda satılır olmuştur. Kasıklarda meydana gelen ağrıların azalmasında da etkisi olan bu çay, vücudun PSA seviyesinin de kıvamına gelmesine sebebiyet vermektedir. Yapılan araştırmalarda soya fasulyesinin de prostata çok iyi geldiği bilinmektedir. Omega açısından oldukça zengin olan balık yağı da prostat tedavisi için kullanılabilmektedir.

Benzer Yazilar

Erkek Ayak Bakımı

Ahmet DOĞDU

Kelliğin ne kadarı genetik miras?

Ahmet DOĞDU

Ceviz Sperm Kalitesini Arttırabilir

Ahmet DOĞDU

Ginseng Sperm Miktarını Arttırıyor

Ahmet DOĞDU

Günlük Alınan Gıda Takviyelerine Co Enzyme Q 10 Ekleyin!

Ahmet DOĞDU

ERKEN BOŞALMA TEDAVİSİ

Editor

Yorum Yaz