Image default
Sportaküs

Protein Tozlarına Dair Bilinmesi Gerekenler

Günümüzün en fazla talep gören kişisel gelişim alanlarından olan spor salonları, sağlıklı yaşam konusunda sağlamış oldukları profesyonel destek ve tamamlayıcı ürünler sayesinde de üyelerine benzersiz bir deneyim sunmaktadır. Vücut geliştirme ve kas oranını arttırmak amacıyla oldukça sık olarak kullanılan protein tozları ve diğer yardımcı malzemeler, vücudun gelişim süresince ihtiyacı olan her türlü desteği de yeterli oranda sağlamaları sebebiyle birçok farklı tercih ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Peki protein tozu ürünleri hakkında bilinmesi gereken her türlü bilgiye yeterince sahip olunuyor mu?

protein-tozlari-hakkinda

Özellikle spor yapan erkeklerin ve profesyonel olarak ilgilenen sporcu erkeklerin vücut gelişim oranlarını dengede tutmak amacıyla tercih ettikleri protein tozları, farklı marka seçenekleri dahilinde genel olarak aynı kullanım yöntemine sahip olacak şekilde piyasaya sunulmaktadır. Su ile karıştırılarak tüketilebilen protein tozu, arzu edildiği takdirde hindistan cevizi suyu ya da süt gibi farklı karışımlar ile birlikte de içilebilmektedir.

Protein tozları sanılanın aksine antrenman öncesinde değil, antrenman sonrasında tüketilmelidir. Çünkü vücudun hareket devinimi sonrasında duyduğu eksiklikler, en iyi antrenman sonrasında kullanılan yardımcı ekipmanlar ile giderilmektedir. Protein tozları markalara göre mevcut karbonhidrat ve yağ değerlerinde değişkenlik gösterebildiği için, satın alınacağı zaman piyasaya genelinde kabul görmüş ve kullanıcılar tarafından beğenilen bilinmiş markaları tercih etmekte büyük önem teşkil etmektedir.

protein-tozlari-yararli-mi

Farklı bileşenleri bulunan protein tozları, kesinlikle konusunda uzman bir kişisel antrenör ya da profesyonel destek verebilecek bir yetkili gözetiminde tüketilmelidir. Marka ve kalitelerine göre ayrılarak; peynir altı suyu bazlı protein tozları, süt bazlı protein tozları, izole edilmiş protein tozları ve karışım halinde üretilen protein tozları şeklinde çeşitleri bulunan protein tozu tercihleri, vücudun mevcut kas ve yağ yapısı göz önünde bulundurularak hangisine ihtiyaç duyuluyorsa ona göre kullanılmalıdır. Bu yüzden protein tozu başta olmak üzere diğer tüm sporcu besinleri tüketilirken, deneyimli bir çalıştırıcının gözetimi altında olmak sağlıklı bir kas yapısı için atılması gereken adımların başında gelmektedir.

Benzer Yazilar

Bisikletçi Olmalı mı, Olmamalı mı?

Editor

Spora Yeni Başlayanların Yaptığı 4 Hata

Vücut Tipine Göre Spor Yapmak

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Geliştirme Omuz

Ahmet DOĞDU

Daha Fazla Ağırlık Kaldırabilmek İçin Yapılması Gerekenler

Editor

Sporun En trend Hareketi; Lunge

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz