Image default
Kapak

Erkekler Sadece Pul Koleksiyonumu Yapar

 

Eskiden sıkça kullanılan “gel sana pul koleksiyonumu” göstereyim cümlesi hep yanlış anlaşılmalara sebep olurdu. Aslında bu koleksiyon tarzına masumca yapılan bir hobi diyebiliriz ama demesek de sanırım çok ayıplanmayız. Zira şuan çoğu kişinin aklına şu soru gelebilir “araba koleksiyonu varken pul koleksiyonu da nedir? “diye. Aman ha sakın öyle düşünüp bir geçmişi yok saymayın. Zira bu koleksiyon dizi ve filimler de çok karşımıza çıktı.

Özellikle eski Türk filmlerinde kötü, zengin, şımarık karakterler nedense hep pul koleksiyonu yapma tutkusu ile izleyiciye sunuluyordu. 

 Peki gerçekten de erkekler sadece pul koleksiyonu mu yapar? Tabi ki durum hiçte öyle değil. Eğer maddi durumunuz iyi ise villa koleksiyonundan araba koleksiyonuna yine yat koleksiyonundan kat koleksiyonuna kadar birçok hobi mevcuttur. Fakat eğer işinizi bilen daha cool biri iseniz ünlü yazarların ilk basım kitapları oldukça işinize yarayacaktır. Hatırlatmakta fayda var Kitap deyip geçmeyin bu koleksiyon da  yapmak isteyen kişiye pahalıya patlayabilir. Çünkü ilk basım kitapları bulmak vahada su bulmak kadar zordur. Ayrıca yıllanmış şarap gibi gün geçtikçe de değeri artmaktadır.

 Yok ama ben fakirim param yok diyor ve koleksiyon tutkusundan da vazgeçemiyorsanız eğer ufaktan ülkelerin bozuk paraları veya kült filmlerin DVD ile işe başlayabilirsiniz. Yalnız paraların geçerli olmamasına dikkat edin maazallah sonra şeytan uyup harcayabilir ve koleksiyonunuz değer kaybedebilir.

Günümüzde çoğu ünlü isim ciddi anlamda araba koleksiyonları ile sürekli basına yansıdığı için bazı kişileri özendirmektedir. Aman siz siz olun bizim yukarda bahsettiğimiz tavsiyelere uyup hızlı koleksiyon tutkusuna girişmeyin. 

Bu arada unutulmamalı ki her koleksiyon amacına ulaşamayabilir. Sakın ha özgüveninizi yitirip koleksiyon tutkusundan vazgeçmeyin azimle ve pes etmeden devam ederseniz koleksiyon konusunda çok iyi yerlere gelip amaca ulaşabilirsiniz.

Umarım  bu yazımızdan sonra hala içiniz de pul koleksiyonu yapamaya heves edecek olan birileri kalmıştır. Çünkü pul koleksiyonu bir nevi bize miras kalan taktik geleneğidir. Sizlere tavsiyemiz diğer koleksiyonlar dışında geleneğimize de sahip çıkıp pul koleksiyonuna devam ettirmek ve yeni nesillere aktarmak olacaktır.

Benzer Yazilar

Kar ve Kristalleşmiş Buzlar

Ahmet DOĞDU

Tasarımlarıyla İlgi Çeken USB Bellekler

Ahmet DOĞDU

Yılbaşında Sevgilinize Sürpriz Yapın

Ahmet DOĞDU

Sarışınların psikolojik özellikleri

Ahmet DOĞDU

Kısıtlı Bütçeyle Yılbaşı Alışverişi

Ahmet DOĞDU

En İyi 4 Online Oyun

Editor

Yorum Yaz