Image default
Sportaküs

Radamel Falcao Kimdir?

Galatasaray takımının uzun süredir peşinden koştuğu hatta geçen sezonun devre arasında gündeme gelen bir isimdir. “Radamel Falcao kimdir?” sorusunun ilk cevabı olarak; tam adı Radamel Falcao Garcia Zarate’dir. 10 Şubat 1986 tarihinde Kolombiya’nın güzel bir şehri olan Santa Marta’da doğmuştur. Eski bir futbolcu olan Radamel Garcia’nın oğlu olan Falcao, alt yapı eğitimini River Plate takımında almıştır. Lakabı El Tigre’dir. Anlamı ise İspanyolca kaplan demektir. Radamel Falcao eşi olan şarkıcı Lorelei Taron’dan 3 çocuğu bulunmaktadır. Kolombiya milli takımı ile başarılı işler yapsa da kulüp takımlarıyla da birçok başarısı mevcuttur. 2010-11 sezonunda Porto ile 2011-12 sezonunda Atletico de Madrid ile UEFA Avrupa kupasını kazanmıştır. Buna ek olarak da 2012’de Atletico de Madrid ile UEFA Süper Kupasını kazanmıştır. UEFA Avrupa liginde oynadığı 14 maçta 17 gol atarak 15 gollü Jürgen Klinsmann’a ait Avrupa liginde bir sezonda en çok gol atan oyuncu rekorunu kırarak geride bırakmıştır.

Radamel Falcao Eşi
Radamel Falcao Eşi Kimdir?

Oynadığı Takımlar

River Plate

Falcao, 2003 yılında River Plate ile sözleşme imzalamıştır. 19 yaşında ilk maçına çıkıp 17 maçta 7 gol atmıştır. İlerleyen zamanlarda futbolunu geliştirmiştir. En iyi sezonu olan 2008-2009 sezonunda ligde 32 maçta 13 gol atmıştır.

Porto

15 Temmuz 2009’da Portekiz’in en büyük takımlarından biri olan Porto ile sözleşme imzalamıştır. Falcao’nun bonservisi için 3 milyon Euro ödenmiştir. Harika sezon geçiren Falcao 28 maçta 25 gol atmıştır. UEFA Şampiyonlar liginde 8 maçta 4 gol atarak dikkatleri üzerine çekmiştir. 2010-11 sezonunda kazanılan UEFA Avrupa liginde 16 maçta 18 gol atarak şampiyonluğun en önemli ismi olmuştur.

Atletico de Madrid

Radamel Falcao kimdir sorusunun cevabını en güzel verdiği kulübe 2011’in yaz döneminde katılmıştır. 2. kez UEFA Avrupa ligi şampiyonluğunu kazanmıştır. UEFA Avrupa liginde ise 15 maçta 12 gol ile gol kralı olmuştur, aynı zamanda ligde de gol krallığında 3. sırada yerini almıştır. 2012’de Süper kupa maçı olan Chelsea maçında 3 gol atarak bir kupa daha kazanmıştır.

Monaco

60 milyon Euro değerinde bonservis bedeli ile Monaco’ya transfer olmuştur. Çok fazla kalmadığı kulüpten sonra, 2015 yılında rotasını İngiltere’ye çevirmiştir.

Manchester United – Chelsea

Radamel Falcao oynadığı takımlar arasında sadece 2 takımda kiralık olarak bulunmuştur. 2015 Manchester United, 3 Temmuz 2015 Chelsea ile kiralık sözleşme imzalamıştır.

Monaco

Kiralık olarak geçirdiği yılların ardından tekrar Monaco’ya dönüş sağlamıştır.

Radamel Falcao Oynadığı Takımlar
Radamel Falcao Oynadığı Takımlara Galatasaray’ı da Ekledi.

Galatasaray

2 Eylül 2019’da Galatasaray ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Benzer Yazilar

Bilardo Tarihi

Ahmet DOĞDU

Kardiyo Egzersizinde Daha Fazla Yağ Yakmanın Yolları

Editor

Kayak Nasıl Yapılır Ve Tarihçesi

Ahmet DOĞDU

Plajda Seksi Görünmeniz İçin Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Diyet Ve Zayıflama Programları

Editor

Protein Tozu Nedir?

Editor