Image default
FelsefErkek

Regl Döneminde Cinsel ilişkiye Girilir Mi?

Regl döneminde cinsel ilişkiye girmek uygun mu?

Genel olarak sıkıntılı ve stresli geçen adet dönemlerinin cinsel ilişki için uygun olup olmayacağı merak edilir. Kadınlar bu dönemde genel olarak kendilerini itici bulmakta ve cinsel ilişkiye hazır hissetmemektedir. Lakin bu durum bireysel ihtiyaçlara ve isteklere göre farklılık gösterir. Regl döneminde cinsel ilişki konusunda dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

regl-donemi-cinsel-iliski-uygun-mu

Bazı çiftler ister

Genelde kadınlar bu dönemde isteksiz olsa bile bazı kadınların ekstra istekli olduğu görülür. Eğer erke bu durumdan rahatsız olmayacaksa, cinsel ilişkiye girmeleri mümkündür. Hormonlar nedeniyle bu dönemde cinsel isteğin kadınlarda atış gösterdiği bilinir. Ağrı veya acı olma durumunda kadının mağdur olması nedeniyle, bu dönemde kadın istekleri baz alınmalıdır.

regl-doneminde-cinsel-iliski

Prezervatif kullanımı uygun mudur?

Tıbben adet döneminde yaşanan cinsel ilişki esnasında kullanımında bir sorun yoktur. Bedensel açıdan erkek ve kadın için sorun çıkarmayan bu durum, çok tercih edilir. Aynı zamanda az karşılaşılıyor olsa bile, bu dönemde yapılan cinsel ilişki sonucunda hamile kalınma olasılığı vardır. Prezervatif kullanımı bu açıdan bakıldığında da fayda sağlar. Kullanılmaması dahilinde, her iki cinsin de mikrop kapma ihtimali bulunur.

regl-donemi-cinsel-iliski-uygun-mu

Hijyen önemlidir

Enfeksiyon kapma olasılığının varlığı nedeniyle, adetliyken cinsel ilişki yaşanmak istediğinde hijyen ön plana çıkar. Bu yüzden çiftlerin duş sonrası yapılması, prezervatif kullanımı önem taşır. Vajina ağzındaki ph dengesinin değişiyor olması, bu dönemde enfeksiyon oluşma ihtimalini doğurur.

regl-donemi-cinsel-iliskisi

Adet döneminde cinsel ilişkinin dinen uygun olup olmadığı

İslam dininde adet döneminde cinsel ilişki, kadının acı çekmesi ve sürecin eziyetli geçmesinden dolayı, cinsel ilişkinin olmaması gerektiği belirtilir. Erkekler açısından hislerde farklılık olmayan bu durum, ağrılı ve sancılı adet dönemi geçiren bayanlarda zor olabilir.

 

Benzer Yazilar

Şeytan Tüyü Olanların Paraya, Yakışıklılığa Ve Kaslara İhtiyaçları Yok

Editor

Burak AKKUL Röportajı Erkeksen Gel Özel

Ahmet DOĞDU

Erkek İçin Kadın Sadece Güzel Mi Olmalı ?

Ahmet DOĞDU

Kızlarla Nasıl Sohbet Edilir? Ne Konuşulur?

Editor

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Yeni Ayrılan Çiftlere 4 Tavsiye

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz