Image default
Genel

Resim Sanatına Meraklı Erkeklerin Görmesi Gereken Sergiler

Chauvet Mağarası’nda bulunan ve insanlık tarihinin en eski resimleri olarak bilinen mağara resimlerinin çizildiği 30 bin yıl öncesinden günümüze kadar insanlığın resim sanatına olan merakı hep canlı kalmıştır. Resim sanatına bağlı olan ve merak duyanların ilgisini çekecek bazı sergileri sizler için derledik.

 

Pera Müzesi Sergileri

Pera Müzesi sergileri süreli ve koleksiyon sergileri olarak ikiye ayrılmaktadır. Pera Müzesi sergileri arasında resim sanatına ilgi duyanların en çok ilgisini çekecek olan koleksiyon sergileri “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” ve “Osman Hamdi Bey” koleksiyonlarıdır. “Kesişen Dünyalar” koleksiyonu Osmanlı Devleti’nin yabancı ülkelere gönderdiği ve İstanbul’da ağırladığı elçilerin resimlerini, farklı yüzyıllardan enstantaneleri kapsıyor. “Osman Hamdi Bey” koleksiyonu ile Türk tarihinin en önemli aydınlarından ve büyük ressamlarından biri olan Osman Hamdi Bey’in yaşam ve yapıtlarını sergileniyor.

sergi-salonu-pera

 

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi resim meraklılarının en çok uğradıkları yerlerden biridir. Güncel süreli sergileri takip ederek “Kasımpaşa’da Donanma Günleri”, “İstanbul Sanat Buluşması Resim Sergisi” gibi sergileri ziyaret edebilir, nadide sanat eserlerini görme fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

Sakıp Sabancı Müzesi Sergisi

İstanbul’un en önemli koleksiyon sergilerinden biri de Sakıp Sabancı Müzesi “Tanzimattan Cumhuriyete Türk Resmi” sergisidir. 1850-1950 yıllarını kapsayan en önemli Türk resim örnekleri Sabancı Müzesi sergisinde yer alıyor.

sergiler-istanbul-modern-guncel

Süreli Resim Sergileri

Bugünlerde bazı İstanbul sergi salonları kapılarını resim severlere açarak resim sanatının en güzel örneklerini görme fırsatını sunuyor. Artnivo Project Space 7 Ocak 2017’ye kadar “Malumu Meçhulle Tehdit” isimli karma sergiyle sanatseverleri ağırlıyor. Akademililer Sanat Merkezi de 7 Ocak’a kadar “Metropol Rüyaları” isimli resim sergisini sunuyor. Istanbullu resimseverlerin en gözde buluşma noktası olan Taksim’deki sergiler arasında Mixer, Pilot Galery’nin yanı sıra Fransız Kültür Merkezi’nin sergileri yer almaktadır. Modern resme ilgi duyanların en öok rağbet gösterdiği sergiler ise hiç şüphesiz Contemporary Istanbul kapsamında sanatseverlerle buluşmaktadır.

 

Benzer Yazilar

Evliliklerde İletişimin Tıkandığı Anlar

Ahmet DOĞDU

Sevgililer Günü Gelirken Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Bu Yaz Yapmanız Gereken 4 Şey

Editor

Ofiste Yaratıcılığı Arttıracak Ofis Masası Aksesuarları

Ahmet DOĞDU

İlişkinin Sona Erdiğiniz Nasıl Anlarsınız?

Kadınlar Hakkın Daha Önce Duymadıklarınız

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz