Image default
Erkek Sağlık

Sabah Ereksiyonunun Nedenleri

Erkekleri bazen sabahları penisinin sertleşmiş olduğunu fark eder. Üstüne üstelik bir de gece boyunca birikmiş olan sidiğin vücuttan atılması gerekiyorsa bu durum erkeklerde daha da büyük can sıkıcı anlar hatta pijamayla imtihanlar anlamına gelmektedir. İşte bu durumun nedeni bilimsel olarak da merak edildi ve sabah ereksiyonu nedir konusu erkekler için detaylı bir şekilde araştırıldı.

Sabah Ereksiyonunun Bilimsel Açıklaması

Bilim insanları sabah sertleşmesinin neden kaynaklandığı üzerinde uzun süredir araştırmalarda bulunmaktadır. Uzman seksologlar tarafından yapılan ortak yorumlar dikkate alındığı zaman penisin ihtiyaç duyduğu taze kan akışı nedeniyle zaman zaman bazı sabahlarda erkeklerde penis sertleşmesiyle uyanmak durumunun karşımıza çıkması anlamına gelmektedir. Bu yüzden konuyu başka mantıkla açıklamak bilim insanlarına göre doğru değildir.

Sabah Ereksiyonunun Psikolojik Yorumu

Bazı insanlar sabah ereksiyonu durumunun psikolojik olmasından kaynaklanarak karşımıza çıktığını dile getirmektedir. Ancak sabah ereksiyonu kişinin bilinçaltıyla ilişkili değildir uzmanlara göre. Kan akışı vücudumuzda gün boyunca tüm organlarımıza ve sistemlerimize yayılmaktadır. Kuşkusuz üreme sistemimiz için de taze kan bir ihtiyaçtır. İşte taze kan akışının sağlanması açısından penis sertleşmesinin yaşandığını söylemek mümkün olmaktadır.

Sabah Ereksiyonu Önlenebilir Mi?

Penisin taze kan ihtiyacını karşılamak üzere kan akışını hızlandırmak adına erekte haline gelen penis aslında cinsel sağlık açısından son derece önemli bir durum. Zaten her sabah görülen bir durum olmadığından dolayı abartmamak gerekir. Bu açıdan da sabah ereksiyonunun nedenleri olarak tamamen penisin ihtiyaç duyduğu taze kan akışının sağlanabilmesine yönelik olarak vücudun kendi kendine reaksiyonu olarak kabul etmemiz gerekmektedir. İşte tüm bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman gerçekten de son derece önem teşkil eden hususiyet olarak son derece önem teşkil etmektedir.

Benzer Yazilar

Erkek El Bakımı

Editor

Hazımsızlıktan Kurtulmak İçin Beslenmenize Dikkat Edin

Ahmet DOĞDU

Erkekte Cinsel Gücü Arttıran Egzersizler

Ahmet DOĞDU

Örümcek ısırığıyla dört saat ereksiyon!

Ahmet DOĞDU

Dünyanın En Büyük Cinsel Organına Sahip Erkeğinin Tuhaf Hikayesi

Ahmet DOĞDU

Şiddet Eğilimi Ölçeği Nedir?

Editor