Image default
Erkek Sağlık Genel

Sabah Koşusuna Çıkmayı Düşünenler için Tavsiyeler

Güne zinde başlamak ve gün içerisinde enerjinizin yüksek olmasını istiyorsanız sabah koşusu yapmanızda mutlaka fayda olacaktır. Sabah koşusu yaparak kaslarınızın açılmasını ve açılan kas liflerinizin içine daha fazla oksijen girmesini sağlayarak enerjinizi yüksek tutabilirsiniz.

Ayrıca düzenli olarak sabah koşusu yaptığınız takdirde kas gelişiminiz olumlu yönde etkilenecek ve gün içerisinde daha az yorularak gün sonuna daha fazla enerjiyle girmeniz mümkün olacaktır. Bu sizin sosyal hayatınızı ve iş hayatınızı olumlu yönde etkileyecek bir yöntem olacaktır. Sabah koşusuna çıkmadan önce mutlaka kendinize uygun bir ayakkabı ve uygun spor giysileri edinmenizde fayda olacaktır. 

sabah koşusu, sabah koşusu ingilizce, sabah koşusu ekşi

Sabah Koşusu Öncesi Kahvaltı Yapılmalı mı?

Sabah koşusuna çıkmadan önce kesinlikle aşırı derecede bir kahvaltı yapılmaması gerekmektedir. Bu sizin tıkanmanıza neden olacak ve kaslarınızın oksijen almasını engelleyecektir. Bu şekilde yapılan sabah koşusunda çok erken yorularak gereğinden fazla enerji harcayacak ve bu koşu size eziyet haline gelecektir. Sabah koşusu aç karnına mı yapılır? Elbette hayır.

sabah koşusu ve yağ yakımı, sabah koşusu öncesi, sabah koşusundan sonra kahvaltı

Sabah uyandığınızda mutlaka birkaç bardak su içtikten sonra hafif bir şeyler ile metabolizmanızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Elma, muz, 8 – 10 parça ceviz, fındık ya da badem seçeceğiniz hafif atıştırmalıklar olabilir. Bu atıştırmalıklar size enerji verecek ve sabah koşusunda yorulmanızı engelleyecektir. Ayrıca metabolizmanızı harekete geçirdiği için de kilo problemi olan kişilerin yağ yakımını hızlandıracak ve sağlıklı bir biçimde kilo vermenizi sağlayacaktır. 

Sabah Koşusu İçin En Uygun Saat

Sabah koşusuna çıkmak için öncelikle düzenli bir uykunuzun olması gerekmektedir. Sabah koşusu saat kaçta yapılmalı sorusunun ise en doğru yanıtlarından biri başlangıç saatinizi 6 ya da 7 olarak belirlemek olacaktır. Elbette bu saat başlangıçları iş durumunuza göre değişiklik gösterebilir. 

sabah koşusu, sabah koşusu ingilizce, sabah koşusu ekşi, sabah koşusu ve yağ yakımı

Benzer Yazilar

Sperm Kalitesini Artıran 8 Mucize Besin

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti)

Editor

Erkekler En Çok Nerelerine Estetik Yaptırıyor?

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Yaşam Ve Check Up

Ahmet DOĞDU

Erkekte Evlilik Korkusu

Ahmet DOĞDU

Erkekte En İyi Spermi Bulma Yöntemi

Ahmet DOĞDU