Image default
Erkek Sağlık

Saç Beyazlamasına Karşı Bitkisel Kürler

Saç beyazlamasının çeşitli sebepleri vardır. Bunlardan ilki saça renk veren, saç  foliküllerinde bulunan melanin maddesinin azalmasıyla oluşan, yaşlanmaya bağlı beyazlamadır. Bu durum doğaldır. Ancak genç yaşta saçların beyazlaması normal bir durum değildir. Uzmanlara göre erken saç beyazlamasının, başta genetik olabileceği gibi, stres, depresyon, B12 vitamini eksikliği gibi çeşitli sebepleri vardır. Bu durumlara karşı saç beyazlamasına ne iyi gelir? Saç beyazlama tedavisi nasıl olmalıdır?

Beyaz Saçlar İçin Soğan Ezmesi

Soğan ezmesi, bitkisel saç beyazlaması tedavisi yöntemidir. Saç uzunluğuna göre soğan adeti kişiye göre değişir. Bu yöntemde soğan zarlarına kadar iyice temizlenmelidir.

Seçilen soğanları havana atın ve püre kıvamına gelene kadar ezin. Elde ettiğiniz soğan ezmesini saç derinize sürün ve 1-2 saat sonra saçlarınızı yıkayınız. İlk başta bu işlemi 2-3 gün ara vererek uygulayınız. Sonra daha sık uygulayabilirsiniz.

Beyaz Saçlar İçin Bektaşi Üzümü Tozu

Bektaşi üzümü tozu, saç beyazlamasına ne iyi gelir sorusuna cevap veren bitkisel bir yöntemdir. Ayrıca saçları çok iyi besleyen bir bitkidir.

Bu yöntem için gerekli malzemeler, limon suyu, bektaşi üzümü tozu, badem yağıdır.

Saç maskesini oluşturmak için, ilk olarak limon suyu ile Bektaşi üzümü tozunu karıştırın. Burada ki madde miktarı saç uzunluğunuza göre değişim göstermektedir. Dikkat etmeniz gereken husus, karışım macun kıvamında olmalıdır. Kıvamı sağladıktan sonra karışımı saç diplerinize kadar güzelce uygulayın. Bu şekilde 1-2 saat bekledikten sonra saçlarınızı hafif ıslatın ve şampuan ile köpürtün. Hemen sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bu yöntemi uyguladığınızın ertesi günü karışıma bir çay kaşığı badem yağı ekleyin. Daha sonra da aynı kıvamda saçlarınıza bir kere daha aynı işlemi uygulayın.

 

Benzer Yazilar

Erkek Bakımı Hakkında Genel Bilgiler

Ahmet DOĞDU

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Ahmet DOĞDU

Vücut Geliştirme Yapmak İsteyen Erkekler İçin 7 Öneri

Fue Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Editor

Prostata İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Ahmet DOĞDU

Sperm Hakkında 8 Gerçek

Yorum Yaz