Image default
Genel

SAÇ BEYAZLAMASINA KARŞI BİTKİSEL KÜRLER

Saç beyazlamasının çeşitli sebepleri vardır. Bunlardan ilki saça renk veren, saç  foliküllerinde bulunan melanin maddesinin azalmasıyla oluşan, yaşlanmaya bağlı beyazlamadır. Bu durum doğaldır. Ancak genç yaşta saçların beyazlaması doğal değildir. Uzmanlara göre erken saç beyazlamasının, başta genetik olabileceği gibi, stres, depresyon, B12 vitamini eksikliği gibi çeşitli sebepleri vardır. Bu durumlara karşı saç beyazlamasına ne iyi gelir? Saç beyazlaması tedavisi nasıl olmalıdır?

Beyaz Saçlar İçin Soğan Ezmesi

Soğan ezmesi, bitkisel saç beyazlaması tedavisi yöntemidir. Saç uzunluğuna göre soğan adeti değişir. Bu yöntemde soğan zarlarına kadar iyice temizlenmelidir.

Seçilen soğanları havana atın ve püre kıvamına gelene kadar ezin. Elde ettiğiniz soğan ezmesini saç derinize sürün ve 1-2 saat sonra saçlarınızı yıkayınız. İlk başta bu işlemi 2-3 gün ara vererek uygulayın.

 

Beyaz Saçlar İçin Bektaşi Üzümü Tozu

Bektaşi üzümü tozu, saç beyazlamasına ne iyi gelir sorusuna cevap veren bitkisel bir yöntemdir. Ayrıca saçları çok iyi besleyen bir bitkidir.

Bu yöntem için gerekli malzemeler, limon suyu, bektaşi üzümü tozu, badem yağıdır.

Saç maskesini oluşturmak için, ilk olarak limon suyu ile Bektaşi üzümü tozunu karıştırın. Burada ki madde miktarı saç uzunluğunuza göre değişmektedir. Dikkat etmeniz gereken husus, karışım macun kıvamında olmalıdır. Kıvamı sağladıktan sonra karışımı saç diplerinize kadar güzelce uygulayın. Bu şekilde 1-2 saat bekledikten sonra saçlarınızı hafif ıslatın ve şampuan ile köpürtün. Sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bu yöntemi uyguladığınızın ertesi günü karışıma 1 çay kaşığı badem yağı ekleyin. Saçlarınıza bir kere daha aynı işlemi uygulayın.

Saç beyazlaması tedavisi için etkili yöntemler bunlardır. Bu yöntemleri saçınızda ki beyazlar gidene kadar uygulayın.

Benzer Yazilar

Erkekler ve Evliliğe Dair Korkuları

Ahmet DOĞDU

Ege’nin En Muhteşem Butik Otellerini Seçtik

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Tercih Ettiği Teknolojik Aletler

Editor

Her Yaşında Güzel, Hep En Güzel: Sahnede Bir Tanrıça, Zuhal Olcay

Ahmet DOĞDU

Şiir Yazan Erkekler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Ahmet DOĞDU

Kadınlar En Çok Hangi Erkeklerden Hoşlanıyor

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz