Image default
Genel

Saç Dökülmesini Botoksla Durdurabilirmiyim ?

Erkekler için tam bir kabus olan saç dökülmesinin önüne geçmek için en iyi yöntemlerden bir olan botoks uygulaması, şimdilerde kel kalmaktan korkan  bir çok erkeğin tercih ettiği yöntem haline geldi. Erkeklerde sıkça gözlenen saç dökülmesinin nedenleri öncelikle uzman doktorlar tarafından araştırılması gerekir. Çünkü metobolizma hastalıkları gibi bir çok hastalık saç dökülmesine sebebiyet verdiğinden sorunun kaynağına ulaşılıp önleminin alınması saç dökülmesinin ortadan kaldırılmasında en büyük etkendir.Botoks saç diplerinde rahatlama ve gevşeme neden olduğundan bölgede kan akışını hızlandırır ve oksijenin saç diplerine ulaşmasına neden olur. Böylelikle saç diplerinden canlanır ve büyüyerek çoğalır.

sac-dokulmesinin-cozumu

Erkekler en büyük sıkıntılarından birini olan saç dökülmesinin önüne geçmek için çeşitli ürünler ve yağlar kullanır. Hatta bu yöntemlerden biride şampuanların içine atılan doğum kontrol haplarıdır. Tüm bunlara karşın yine sonuç alamayan erkekler saç dökülmesi  ardından kel kalmakla karşı karşıya kalacakları endişesini yaşar.İşte bu noktada botoks ile saç dökülmesinin önüne geçme işlemi erkeklerin adeta can yeleği görevini görür.

Botoks ile saçlardaki dökülme %100 oranında engellenirken bu işlem öncesinde hastanın saç dökülmesinin neden kaynaklandığını öğrenmesi için testler yaptırması gerekir. Çünkü saç dökülmesine vücutta varolan bir takım hastalıklarında yol açtığı bilinen bir gerçektir. Nedeni tespit edilen saç dökülmesini durdurmak mümkün olduğunu söyleyen uzmanlar, botoks ile saç dökülmesinin tamamen ortadan kaldırılabileceğini vurguluyor. Erkeklerde saç bakımı yöntemleri arasında giren botoksda saç dipleri gevşer ve kan dolaşımı hızlanarak oksijen alımı başlar. Bu yöntemler birlikte saç kökleri yeniden büyümeye ve çoğalmaya başlar.

Erkeklerde tepe bölgesinde bulunan saçlar diğer taraflara oranla daha ince telli ve dökülmeye müsait olduğundan bakım işlemleri tepe bölgesinde daha yoğunlaşır. Saçın tipine göre hazırlanan  bakım kremleri hemen hemen her erkek kuaförlerinde uygulanır. Buhar terapisinde eşlik ettiği bu uygulamayla saçlarınız daha canlı ve parlak görülürken aynı zamanda beslenir.Erkeklerde saç bakım önerilerine ekstra olarak sarımsak şampuanlarını da önerebiliriz.

Benzer Yazilar

ZENGİN OLUNCA ALINACAKLAR LİSTESİ

Editor

Masum Bir Kaçamak:İlham Verici Haftasonu Tatil Rotaları

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kaşlarını Nasıl Almalılardır

Ahmet DOĞDU

Kadınlar En Çok Bu Dövmelere Bayılıyor

Telefonda Seks

Ahmet DOĞDU

Mutfak Seven Karizmatik Erkekler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz