SAÇ DÖKÜLMESİ Saçlar dış görünüşün ve günlük hayattaki statünün en önemli parçasıdır. Her zaman bakımlı ve düzgün stilde korunan saçlar kişiliğin ve karakterin bir... Saç Dökülmesinin Evreleri

SAÇ DÖKÜLMESİ

Saçlar dış görünüşün ve günlük hayattaki statünün en önemli parçasıdır. Her zaman bakımlı ve düzgün stilde korunan saçlar kişiliğin ve karakterin bir işareti olduğu kadar hayatta işgal edilen konumun da önemli bir bileşenidir.

erkek-sac-bakim
Bakımlı ve düzgün saçlar her zaman dikkati çeker. Ancak saçlar bu derece önemli olduğu kadar da hassas yapıya sahiptirler.
Bakımsız ve uygun şekilde temizlenmeyen saçlar hem sağlıksız bir saç yapısına hem toplumda itici bir görüntüye sebep olurlar. Saç dökülmesi vb gibi durumlarda buna eklenince ortaya gerçekten zor düzeltilecek bir imaj çıkar.

kellik

Saç Bakımı

Saçların dökülme nedenleri arasında uygun şekilde bakımının yapılmaması da sayılabilir. Bunun dışında yanlış ve kalitesiz ürünler kullanarak saç bakımı yapmaya çalışmak da saçlara zarar vererek dökülmesine yol açacaktır.

kel

Düzenli olarak saçların uygun tarak ve fırçayla düzeltilmesi mevsime göre kısa aralıklarla yıkanması, aşırı saç kremi, şampuan veya şekillendirici ürünler kullanılmaması saç bakımı açısından oldukça önemlidir. Gelişen kozmetik sektörünün düzgün ve kaliteli aynı zamanda sağlıklı ürünler üreten bilinen markların ürünleri kullanılmalı ve mümkünse,  özellikle erkekler için üretilen ürünler seçilmelidir.

Saç Dökülmesi

Saçlar oldukça canlı, sürekli gelişim halinde olan yapılardır. Konunun uzmanlarınca yapılan değerlendirme ve kabuller günlük 50 ile 100 adet saç telinin dökülerek ayrılmasını normal değer kabul etmektedirler.

sacekim65
Saç dökülmesinden bahsetmek için bunun çok üzerinde saç telinin kaybediliyor olması gerekir. Genetik faktörler ve stres kaynaklı saç dökülmeleri haricindeki saç dökülme nedenleri yoğun ve ciddi ilaç tedavileri ve aşındırıcı saç bakım ürünleridir. Saç dökülmesi mutlaka uzaman kişilerce incelenmeli ve tedavi süreci için uzman hekim ve merkezlere gidilmelidir. Saçların saç ekimi yolu ile yeniden çıkması sıkça uygulanan tedavi metotlarındandır.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir