Image default
Erkek Sağlık

Saç Ekimi Herkese Uygun Bir Operasyon mudur?

Saçlarımız görüntümüzün en tamamlayıcı unsuru olmakla birlikte günümüzün en büyük sorunlarından birisi de saç dökülmesidir. Aynı zamanda saç dökülmesinin daha hızlı bir şekilde devam etmesi ile birlikte kellik sorunu da söz konusu hale gelmektedir. Peki saç ekimi herkese uygun bir operasyon mudur?

Saç ekimi zararları var mıdır

Saç Ekimi İşlemi Nedir?

Saç ekimi; ense veya da koltuk altı gibi bölgelerden donör alınarak açılan kanallara yerleştirilmesi sonucu gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi nasıl olur diyorsanız bu işlem oldukça kolay bir işlem olmakla birlikte kısa bir süre içerisinde tamamlanarak maksimum bir yıl içerisinde doğal görünümüne kavuşmaktadır.

Neden Saç Dökülür?

Çevresel faktörler, genetik faktörler aynı zamanda da dış çevreye bağlı (yanma) gibi durumlarda saç dökülmelerine rastlanabilmektedir.

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Saç ekimi yaptırmak isteyen bu konuda kimlerin yaptırabileceğini de merak etmektedir. Saç ekimi belirli bir seviyede seyreklik yaşayanlar, kronik hastalıkları olmayanlar aynı zamanda da yeterli donörü olan herkes saç ekimi yaptırabilmektedir. Saç ekimin gerçekleştirilmesi için kalp hastalığının veya da kalıtsal hastalıkların olmaması oldukça önemli bir durumdur.

Saç ekimi yaptıranlar memnun mu değil mi

Saç Ekimi Zararlı Mıdır?

Saç ekimi işlemi zararlı bir işlem olmamakla birlikte daha sonrasında bazı sorunların yaşanması sonucunda saç ekimi zararları ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan birisi de kanalların zarar görmesi sonucunda oluşan tahriş sorunudur. Bu bakımdan daha sonrasında doktor kontörlünün aksatılmaması sonucunda bir sorun teşkil edilmemektedir.

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Dönemi

Saç ekimi işlemini tamamlanması sonucunda ilk 6 ay içerisinde kökler çıkmaya başlamakla birlikte daha sonrasında 1 yıl süre ile saç ekimi doğal bir görüntüye kavuşmaktadır. Saç ekimi yaptıranlar bu süre içerisine il bir hafta hiçbir şekilde köklere su değdirmemelidir. Bu saç ekimi işleminin başarılı bir yanıt vermemesine olanak sağlamaktadır.

 

Benzer Yazilar

Erkek El Bakımı

Editor

Sigarayı Bırakma Yolları

Ahmet DOĞDU

6 ADIMDA VÜCUDUNUZU PLAJA HAZIRLAYIN !

Editor

Şiddet Eğilimi Ölçeği Nedir?

Editor

Jiletle Mi Yoksa Makine İle Mi Tıraş Olmak Daha İyidir?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Penis Eğriliğine Dikkat!

Ahmet DOĞDU