Image default
Erkek Sağlık

Saç Ekimi Tedavisinde FUE Tekniği

Günümüz tıp dünyasında artık birçok hastalığın ve sorunun üstesinden gelinebilecek tedavi yöntemleri geliştirilmektedir. Saç ekimi de son yıllarda en fazla ilgi gören, estetik cerrahisinin bir mucizesi olarak göz önüne çıkmaktadır. Özellikle erkeklerde meydana gelen saç dökülmeleri ile beraber, birçok kişinin özgüven kaybı ve estetik görünüm kaygısı meydana gelebilmektedir. Bu nedenle de saç ekimi teknikleri geliştirilmiştir.

Saç ekimi ile beraber saç dökülmeleri ve kellik sorunu %99’a kadar giderilebilmektedir. Eskiden günümüze birçok farklı teknik denenmiş ve son dönemlerde de saç ekimi yöntemleri arasında FUE tekniği kullanılmaya başlanmıştır. FUE saç ekimi, daha önce kullanılan saç ekimi yöntemlerine göre daha kolay uygulanabilir ve daha kolay sonuç veren, acısız bir yöntemdir.

Bu nedenle de cerrahi operasyonu gerçekleştirecek uzmanlar, son zamanlarda FUE tekniği ile saç ekimi yöntemini tercih etemektedir. Daha önceleri FUT tekniği ile gerçekleştirilen saç ekimi işlemleri, artık FUE ile gerçekleşmektedir. FUE saç ekimi yönteminde, diğer yöntemlerde olduğu gibi yine kişinin kendi kıl kökleri kullanılmaktadır. Bu kıl kökleri daha çok donör bölge olan ensede yer alan saç köklerinden alınmaktadır. Dökülmeye karşı dirençli olmasından dolayı ense kökleri tercih edilmektedir. Ancak bazı durumlarda bacak kılları ya da farklı bölgelerde yer alan kıl kökleri de kullanılabilmektedir.

FUE yöntemi geliştirilmeden önce, donör bölgede yer alan saç kökleri, doku ile birlikte şerit halinde kesilerek, saç ekimi uygulanacak bölgedeki yerine yerleştirilmek suretiyle gerçekleşitirilmekteydi. Ancak FUE yöntemi sayesinde artık tek tek alınan kıl kökleri yine tek tek saç derisine yerleştirilmektedir.

FUE tekniği ile saç ekimi, saç köklerinin tek tek alınarak tek tek ekilmesi nedeni ile kişiye acı da vermemektedir. Böylece hem uzmanın daha rahat bir şekilde operasyonu gerçekleştirmesi açısından, hem de operasyonu geçiren hasta açısından son derece kolay, acısız ve hızlı bir saç ekimi yöntemi olarak bilinmektedir.

Aynı zamanda bu işlem belirli süreçlerde gerçekleşen seanslarla yapılmakta olduğundan dolayı daha rahat sonuca ulaşılmasını sağlamaktadır. FUE tekniği ile saç ekimi yaptıran kişiler, genel olarak operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken unsurlara dikkat ettiği ve uzman doktorun tavsiyelerini dinlediği durumda 8 ay ile 1 yıl arasında sonuca ulaşabilmektedir.

Benzer Yazilar

Cinsel hayatı geliştirmenin sırları!

Ahmet DOĞDU

Elektronik Sigara Tehlikesi

Editor

Viagra Kullanımı Sperm Kalitesini Arttırıyor Mu?

Ahmet DOĞDU

Tıraş Sonrası Tahriş Belirtilerine Son

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Sivilce Sorunu ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Erkekler aldatmaya nasıl bakıyor?

Ahmet DOĞDU