12.4 C
Istanbul, TR
Cuma, May 10, 2019
Erkek Moda

Saç Uzatan Erkeklerin Dikkat Etmesi Gereken 5 Husus

Saç uzatmak, kadınlar için olduğu gibi erkekler için de önemli bir tarz unsurudur. Saç uzatmak, oldukça zahmetli, sabır isteyen ve özen gösterilmesi gereken bir uğraştır. Zira erkekler saç uzatmaya başladıktan sonra genelde üşengeçlik ve tecrübesizlikten dolayı düzenli olarak kuaföre gitmezler. Bu da kırılan saçların kesip atılmamasına, saç diplerinin yeterince hava almamasına ve saçların uzarken şekilsiz, dağınık bir görüntü ortaya çıkarmasına neden olmaktadır. Bu yüzden saç uzatırken mutlaka bakımının ve kesiminin düzenli olarak yapılmasına özen gösterilmelidir.

erkeklerde-uzun-sac-bakimi.jpg

1. Kuaförünüzü Bundan Haberdar Edin

Saç uzatmak isteyen erkeklerin dikkat etmesi gereken 5 husus arasından ilki mutlaka doğru saç kesiminin yaptırılmasıdır. Kuaföre gittiğiniz zaman kuaföre özellikle saç uzatmak istediğiniz için saçlarınızı kestirmek istediğinizi söylemelisiniz. Kuaförünüzle bu bilgiyi paylaştıktan sonra kuaförünüz, saçınızın daha kolay uzaması için en uygun kesim tercihlerini sizlere sunacaktır.

2. Taç Kullanımı Önemli

Saç uzatırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasından bir diğeri ise taç kullanımıdır. Özellikle uzun saçlı futbolcular tarafından sıklıkla kullanılan siyah zikzaklı taçlar sayesinde saçlarınızın geriye doğru uzamasını sağlamış olursunuz. Böylelikle sıklıkla dile getirilen ‘’papaz saçı’’ probleminden de kurtulmuş olacaksınız.

uzun-sacli-erkekler-icin-sac-bakim-onerileri.jpg

3. Saç Şekillendirici Kimyasallardan Uzak Durun

Erkeklerin saç uzatırken dikkat etmeleri gerekenler arasından diğer bir husus ise saç şekillendirici, sprey veya jöle gibi kimyasal içerikli maddelerin kullanılmasının en aza indirilmesi, hatta ortadan kaldırılmasıdır. Bu maddeler içeriklerinde kimyasal bileşenler nedeni ile saçınızın yapısına ve saç diplerinize büyük oranda hasar vermektedirler. Bu yüzde bu maddelerden olabildiğince uzak durulmalıdır.

4. Sıcak Makas Olmazsa Olmaz

Saç kestirirken mutlaka saçınızı sıcak makas ile kestirmelisiniz. Kuaförünüze saç kesimi sırasında saçınızı uzatmak istediğinizi söyledikten sonra en çok dikkat etmeniz gereken nokta budur. Eğer kuaförünüz sıcak makas kullanmıyorsa, bu durumu ona hatırlatmalısınız.

sac-uzatan-erkekler.jpg

5. Bantlarınızı Çok Sıkı Bağlamayın

Saçlarınızı toplarken kullandığınız bant fazla sert veya sıkı olamamalıdır. Sert ve sıkı bağlanmış olan bantlar, başınızı hareket ettirirken saçlarınızın kopmasına neden olabilir. Bu yüzden saçlarınızı ne çok gevşek, ne de çok sıkı bağlamalısınız.

Benzer Yazilar

Yeni Sezon Slim Fit Erkek Gömlek Modelleri

Editor

Erkek Giyiminin Vazgeçilmezleri: Takım Elbiseler

Editor

Erkekler İçin Spor Şık Giyinme Rehberi

Ahmet DOĞDU

Moda devi Versace 2016

Editor

Erkek Giyiminde En Yeni Tarz : Spor Giyim

Editor

Erkek Atkı Modelleri

Ahmet DOĞDU