Image default
Genel

Saçını Uzatmak İsteyen Erkeklere 5 Öneri

Erkekler saçlarını uzatırken kadınlar kadar zorlanıyorlar. Onların da saç uzatmak için yapmaları gereken bazı küçük detaylar bulunmakta. Bu yazımızda vereceğimiz tavsiyeler ile siz de saçlarını dileğininiz şekilde ve dilediğiniz boyutta uzatabilirsiniz. İşte saç uzatmak isteyen erkekler için önemli 5 öneri:

Sabırlı Olun

erkek-uzun-sac-bakimi.jpg

ister kadın olun isterseniz erkek saç uzatmak oldukça sabır isteyen bir iştir. Özellikle çok kısa bir saça sahipseniz ilk uzamaya başladığı zaman sanki size asla uzamayacakmış gibi gelecektir. Ne toka takılabilir kadar uzun ne de kısa bir saç modeli gibi durmayan zamanlarınız olacaktır. Mutlaka sabırlı olun. Genellikle erkekler bu tip dönemlerde saçlarını taç takarak uzatmaya çalışmaktadırlar ki bu oldukça şık ve kolay bir öneridir. Bu ara dönemde erkeklerin saçları genellikle kabarma sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle saçların jöle ya da köpük gibi ürünlerle yatıştırılması gerekir. Ayrıca kuaförünüze sık sık uğrayarak ara makas attırabilirsiniz. Bu da kabarma sorununuzu çözecektir.

Saçlarınızı Sık Sık Yıkayın

sac-uzatmak-erkeklere-oneriler.jpg

Saçların sık yıkanması onun uzamasını da hızlandıracaktır. Saçlarınızı her gün yıkamaya özen gösterin ancak her gün yıkama esnasında şampuan kullanmak saç diplerinize zarar verebileceğinden bir gün sadece su ile bir gün de şampuan ile yıkama yapabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızın yıpranmasının da önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca şekillendirme esnasında çok fazla fön makinesi kullanmamaya çalışın. Böylece kabaran saçlarınız aynı zamanda bakımsız da görünmeyecektir.

Saçlarınıza Mutlaka Ama Mutlaka Bakım Yapın

Saçlarınızın hızla uzaması için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri saçınızı mutlaka dışarıdan da beslemek. Özellikle zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, yumurta gibi malzemeler ile yapacağınız karışımlar ile saçlarınızı en az haftada bir gün maske şeklinde uygulama yaparak beslemelisiniz.

uzun-sacli-erkeklere-oneriler.jpg

Saçlarınızı Düzleştirin

Eğer dalgalı saçlara sahip iseniz saçlarınızın uzadığını kolay kolay fark edemeyebilirsiniz. Saçlarınızı düzleştirmek sizin de saçlarınızın uzamasını görmeniz açısından iyi gelecektir.

Vitamin Kullanın

Dışarıdan kullanacağınız vitamin takviyeleri ile saçlarınızın hızla uzamasını sağlayabilirsiniz. Özellikle A ve E vitaminleri saçlarınızın daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Benzer Yazilar

İlişkilerde Erkeklerin Kadınlara İtiraf Etmekten Korktuğu 8 Şey

Editor

Kampta Yürüyüşte ya da Yolculukta Yanınızdan Ayırmak İstemeyeceğiniz Kablosuz Hoparlörler

Ahmet DOĞDU

Tutkunuzu Belli Etmenin En Tatmin Edici Yolları

Ahmet DOĞDU

Nike Yine Yeni Bir Kış Sezonu İle Selamlıyor!

Ahmet DOĞDU

Kızların Gözünde Kıllı Erkek ve Tüysüz Erkek

Ahmet DOĞDU

Flört Aşamasındaki Heyecanı Kaybetmemenin Yolları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz