Image default
Sportaküs

Sağlıklı Yaşam için Spor

​​​​​​​Bildiğimiz üzere her şeyin başlangıcı sağlıktır, insanlar doğar büyür ve ölürler bu kaçınılmaz bir gerçektir. Önemli olan ise şudur ki bu aşamalarda sağlıklı ve mutlu olabilmektir. İşte bunun için gerekli gördüğüm içeriklerden en önem verdiğim spordur.

  1. Sporun Yaşamımızda Ki Önemi

Spor yapmak önemlidir evet kim sağlıksız bir şekilde yaşamak ister ki. Spor yapanların da söylediği, değindiği şeylerden biride spor yapıldığında yürüyüşüne duruşuna kadar her şeyin değiştiğidir. İnsanlar spor yaptıklarında vücutları dinç ve enerjik olmaktadır iş hayatına değindiğimiz zaman herkesin yoğun hareketli bir işi olabilir iş böyleyken yorgunluk üst seviyeye çıktığında pes etme durumları da artacaktır işte sporun yaşamımızdaki önemi bu şekilde de anlaşılabilir

  1. Sporu Doğru Yapmak

Spor yapmak önemlidir evet ama daha da önemli olan o sporun düzgün ve kuralına uygun yapılmasıdır. Düzgün spor yapılmadığında kaş yapayım derken göz çıkarmak terimindeki gibi zıttı bir durumla karşılaşılabilir. Peki sporu düzgün yapmak için ne yapmalıyız; öncelikle imkanlarımızı göz önünde bulundurarak spor salonuna gidebilir miyiz ona bakmamız gerekir eğer imkanımız yoksa ve spor salonuna gidemiyorsak internet üzerinden gerekli araştırmaları yapıp yazıları okuyup videoları izleyip bir fikir sahibi olmamız şarttır. Daha sonrasında sporu düzenli olarak yapmalıyız ki hayatımızda ki güzel etkilerini görebilelim. Bir sporcu olduğunuzu düşünün ve antreman yaparken doğru yapmadığınız için kaslarınız yıpranıyor bu sizin spor hayatınızı engeller ve rakiplerinizden geri düşmenize sebep verir ayrıca sağlığınız da bozulur sonra nerde yanlış yaptım diye düşünmeyin sporu doğru yapmanın neden bu kadar önemli olduğunu anlayın. Yanlış yapılan spor spor değildir. Günümüzde sporu doğru yapmadığı için kolu, bacağı ve birçok organı zarar görmüş insanlar mevcuttur.

  1. Hayatınızda Ki Güzel Şeylerin Sebebi Spor

Hayatınızdaki güzel şeylerin sizi ne koşullarla olursa olsun yalnız bırakmayacağını bilmenizde fayda var sizin yapmanız gereken tek şey ise bu güzellikleri yaşarken haz alabilme ve bunları sağlıklı bir biçimde yaşayabilme az önce dediğim gibi işte tüm bunları düzgün bir şekil de yaşayabilmek tabi spordan geçer, tabi doğru spordan geçer. Bir adam düşünün yaşı 70 ama o kadar genç gösteriyor ki bir tane daha adam düşünün yaşı 45 ama yaşlı duruyor hangisi olmak istersiniz? Elbette sağlıklı ve dinç hissetmek. İşte bunun için geç kalmış sayılmazsınız spor her yaş da spordur ve sağlıklı olmamızı sağlar. Siz de çocuklarınızla yürüyüş yapmak basketbol oynamak istemez misiniz sizde yokuşu bol olan bir şehirde yaşıyorsanız özellikle o yokuşu tıkanmadan çıkmak istemez misiniz bunların tümü için bunca güzel şeyleri yaşamak için bir sebep arıyorsanız ve dönüp de onca şey yaşadım ve bunları yaşarken gayet sağlıklıydım bunların nedeni spor demek istiyorsanız spor yapmaya başlamalısınız.

Benzer Yazilar

Yağ Yakıcılara Bir de Bu Yönden Bakın

Editor

Halı Sahada Kazanmanın Püf Noktaları

Ahmet DOĞDU

Vücut Geliştiriciler İçin Piramit Set

Editor

Vücut Tipine Göre Spor Yapmak

Ahmet DOĞDU

Çarşı Efsanesi: Beşiktaşlı Olan Da Olmayan Da Tutkun

Ahmet DOĞDU

At Yarışları ve Bahis

Ahmet DOĞDU