Image default
Erkek Sağlık

Sakal Bakımında Son Trendler

Sakal ve bıyık birçok erkeğin vazgeçilmez tarz unsurudurlar. Birçok erkek sakalının daha gür ve sağlık çıkmasını, bir bütün halinde kolayca şekil almasını ve aldığı şekli korumasını ister. Bu yüzden de sakal bakımı oldukça önemlidir. Sakal bakımı ile ilgili birçok farklı yöntem bulunuyor olsa da birçok moda akımında olduğu gibi sakal bakımının da kendi trendi, bir akımı vardır. İşte, sakal bakamında son trendler:

sakal-bakiminda-tatli-badem-yagi.jpg

1.Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı, sakal ve bıyıkların çok daha hızlı uzamasını sağlar. Sakal ve bıyıklarınızın köklerini destekleyerek kırılma ve kopmaların en aza indirgenmesine yardımcı olur. Özellikle banyodan sonra sürülmesi gereken bu yağ, oda sıcaklığında kendi kendine buharlaşır. Dolayısıyla sakallarınızı durulmanıza hiç gerek yoktur.  Sakal bakımında dönemin trendleri arasında yere alan tatlı badem yağı, ceviz gibi kokması nedeniyle de oldukça sık tercih edilmektedir.

sakal-bakiminda-sarimsak-yagi-kullanimi.jpg

2.Sarımsak Yağı

Sakallarınız seyrek çıkıyorsa, sürekli kopuyor veya dökülüyorsa ya da sakallarınızın çıkma süresi çok yavaşsa mutlaka sarımsak yağı kullanmalısınız. Sarımsak yağını, tıraş olduktan hemen sonra cildinize uygulamalı ve en fazla 10 dakika bekledikten sonra soğuk su yardımı ile gözeneklerinizin kapanmasını sağlamalısınız. Böylelikle kısa süre sonra sakallarınız daha sık ve gür çıkacaktır.

sakal-bakiminda-hint-yagi.jpg

3. Hint Yağı

Sakal bakımında dönemin son trendleri arasında yer alan bir diğer unsur ise Hint yağıdır. Hint yağı, sakal bakımı için yapılan birçok kür için vazgeçilmez bir malzemedir. Hint yağı sayesinde sakallarınızın hem daha parlak hem de daha gür durmasını sağlayabilirsiniz. Hint yağı ve Hindistan cevizi yağını karıştırarak kendinize sakal maskesi yapabilirsiniz. Bu sakal maskesi sayesinde sakallarınıza şekil vermeniz çok daha kolay olacaktır. Ayrıca Hint yağının saçkıran hastalığını tedavi edebildiğini belirtmekte de fayda var.

Benzer Yazilar

Prostat kanserine karşı kahve

Ahmet DOĞDU

Saç Ekimi Tedavisinde FUE Tekniği

Editor

Beyler aman bunamayın:

Ahmet DOĞDU

Hazımsızlıktan Kurtulmak İçin Beslenmenize Dikkat Edin

Ahmet DOĞDU

Mastürbasyonun Yararları ve Zararları Nelerdir?

Editor

Sperm Nedir ve Sperm Sayısı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz