Image default
Erkek Sağlık

Sakal Ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi ve bıyık ekimi ile yara izleri, seyrelme ve saçkıran gibi etkenler ile fiziksek görünümünüzde ki sorunları giderebilirsiniz. Nakil ile yapılan bu müdahale ile bölgesel seyrelmelerin önüne geçilir. Sakal ve bıyık ekimi talepleri he yıl artarak deva etmektedir. Gelişen teknoloji ve tıp sayesinde artık kolay ve sorunsuz şekilde sakallarınızda veya bıyıklarınızda meydana gelen seyrelmeleri giderebilirsiniz.

biyik-ekimi-nasil-yapilir

Sakal ve bıyığın kalitesi ve kıllarının kalınlığı büyük çoğunlukla genetik özelliklere bağlıdır. Çeşitli deri hastalıkları ve yaralar ile sakallarda bölgesel seyrelmeler görülebilir. Sakal ve bıyık ekimi genellikle hormonların oturduğu, ergenlik çağının biterek sakal oluşumunun kesinleştiği dönemlerde yapılır. Yani sakal ekimi ve bıyık ekimi için ideal yaş 20 ile 22 yaşlarıdır. Hiç sakalı olmayan veya bölgesel olarak sakal yoğunluğu sorunu yaşayan bireyler için uygulanabilir.

Sakal ekimi ile saç ekimini birbirinden ayırmak gerekir. Sakal ekiminde, sakalın sıklığı, uygulanacak bölge ve miktar baz alınarak uygulanır. Ensenin sütündeki bölgeden, göğüs, ensenin alt kısımları gibi gereksiz bulunan kılların, seyrek sakalların arasına serpiştirilerek ekimi çok yaygındır. Benzer şekilde bıyık ekimi de ameliyat izi, çeşitli deri hastalıkları, yanık izi gibi sorunlarla karşılaşıldığında uygulanmaktadır.

sakal-ekimi

Bıyık ekimi ve saç ekimi genellikle ekim yapıldıktan sonra 4-6 ay arasında sonuç vermektedir. Erkeklerin görünümünde son derece önemli olan sakal ve bıyıklarda meydana gelebilecek bölgesel seyrelmeler veya tamamen sakal, bıyık tüylerinin yetersizliği bu ekim uygulamaları ile sonuçlandırılmaktadır. Sakal ve bıyık ekimi vücudumuzun belli bölgelerinde yer alan kılların kullanılması ile uygulanmaktadır. Gerek fiziksel görünümünüz için gerekse de psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmeniz açısından son derece önemlidir. Üstelik gelişen tıbbi ve teknolojik unsurlar sayesinde sakal ve bıyık ekimleri artık oldukça kolay ve başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Benzer Yazilar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklara Dikkat!

Ahmet DOĞDU

ERKEKLERİN ALMASI GEREKEN MİNERALLER

Editor

Erkeklerde Kıl Dönmesi ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Hipnoterapi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Editor

Kadınları Cildinizle Baştan Çıkarın

Ahmet DOĞDU

Tıraş Sonrası Bakımında Nelere Dikkat Etmeli

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz