Image default
Erkek Moda

Sakalları Gür Göstermenin 3 Yolu

Erkekler için çekici görünmenin en önemli unsurları arasında sakal yer almaktadır. Sakal, erkekliğin simgesi olmasından dolayı kadınları etkilemek için gür sakallara sahip olmak istenmektedir. Ama kimi zaman seyrek çıkan sakallar özgüven eksikliğine neden olmakta ve birçok kadın için de etkileyici olmamaktadır. Bu durumun yaşanmaması için sakalları gür göstermek gerekmektedir. Sakalları gür göstermek için birçok farklı yol denenebilir. Bunlardan bir tanesi de sakal ekimidir. Ancak ben evimde kendim sakallarımı gürleştirmek istiyorum derseniz, bu üç yöntemi uyguladığınızda gözle görülür bir değişikliğe sahip olacaksınız.

1. Jiletle Tıraş Olmak

Ustura ya da jilet kullanarak tıraş olmak, sakalların köklerinin kalınlaşmasına neden olacaktır. İlk olarak sakalların daha gür çıkması için sürekli değil ancak her sakalların ucu çıkmasında tıraş olmak gerekmektedir. Bu sayede sakal kökleri daha kısa süre içerisinde kalınlaşacaktır. Kısa süre içerisinde de gür bir görünüme sahip olmasına imkan sağlayacaktır. Sakalların gür görünmesi için uygulanacak ilk adım jilet ya da ustura ile sürekli olarak tıraş olmaktır.

2. Tüylerin Çıkmasını Beklemek

İlk adımda tıraş olduktan sonra özellikle ergenlik döneminde oluşan tüy şeklinde ince sakallar çıkmaya başlayacaktır. Bu kötü bir görünüme sahip olunsa da mutlaka çıkmasını beklemek gerekmektedir. Çünkü sakalların sıklaşmasında büyük önem konusudur. Tüyler uzadıktan ve parmakla tutulur kıvama geldikten sonra ise üçüncü adım gerçekleştirilecektir.

3. Vicks Krem

Tüyler çıktıktan sonra uygulanacak adım ise vicks krem sürülmesidir. Vicks kremi her gün sakalların yer aldığı bölgeye uygulayarak gözle görülür bir değişim yaşanması mümkündür. Aynı zamanda cilde herhangi bir yan etkisi ya da zararı da bulunmamaktadır. Her gün bir kere vicks krem uygulandığı takdirde sakallar kısa süre içerisinde gürleşecek ve güzel bir görünüme sahip olacaktır. Sakalları gür göstermenin 3 adımı da böylece tamamlanmış olmaktadır.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Vazgeçilmez Aksesuarı: Saat

Kravat İğnesi Modelleri

Editor

2013 İlk Bahar Yaz Erkek Saç Modelleri

Ahmet DOĞDU

Türkiye’deki İlk Mağazası Hogan’a Ne Katacak!

Ahmet DOĞDU

Geçmişe Doğru Bir ‘Vintage’

Ahmet DOĞDU

Erkeği Çekici Kılan Dış Görünüş Özellikleri

Ahmet DOĞDU