Image default
Genel

Sakın İhmal Etmeyin: Çorap Seçimi Nasıl Olmalı?

İnsanlar arasındaki etkileşimin giderek artmasıyla şık ve düzgün giyinmek daha önemli bir hal aldı. Fakat bazen şık ve düzgün giyinirken kıyafetlerin tamamlayıcısı olan çorapların uyumsuzluğu gözden kaçabiliyor. Bu da kombinasyonunu yaratan kişilerde çorap rengi neye göre seçilir sorusunu akla getiriyor.

Doğru Ayakkabıya Doğru Çorap

Çorap giyilirken dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi de ayakkabı seçimiyle çorap arasındaki ilişkidir. Ayakkabı rengi ile çorap renginin uyumlu olması erkeğin uyumlu görüntüsünün tamamlayıcısıdır. Bu nedenle seçtiğiniz ayakkabıya uygun bir çorap seçilmelidir.

Pantolon Rengine Uyumun Önemi

Ayakkabı kadar önemli olan bir diğer önemli seçim unsuru da pantolondur. Pantolon bir erkeğin tarzındaki en önemli unsurlardan birisidir ve çorap seçimiyle doğrudan bağlantılıdır. Bir kişi eğer siyah renkli bir pantolon tercih ettiyse çorapların siyah renkli olması uygun olacaktır. Eğer kişi siyah pantolonun altına beyaz bir çorap giyerse kombinasyon bundan etkilenecek ve pantolon çorap uyumu oluşmayacaktır.

Çorap Boyuna Dikkat

Her kıyafet gibi çorapların da çok fazla çeşidi vardır. Futbolcuların kullandığı dize kadar olan çoraplar bunlardan bir tanesidir. Eğer bir kişi kot şort tercihinde bulunmuşsa dize kadar olan çoraplardan giymesi kişinin tarzında uyumsuzluğa sebep olacaktır. Pantolon giyen bir kişinin bileğe kadar olan çoraplardan giymesi de bir oturma anında pantolonun paçası yukarı doğru gideceğinden bilek üstündeki derinin görünmesine sebebiyet verebilir.

En Başta Ayağınız Sağlığı

renkli-erkek-corap-giyen-erkek.jpg

Erkeğin çorap seçerken kombinasyonuna uygunluğu kadar sağlığına zarar vermeyecek şekilde çorap seçmesi gerekiyor. Ayağa zorla giren bir çorap ayağı rahatsız edebilir. Tam tersi şekilde bol gelen çorap da ayağı rahatsız edebilir. Bu nedenle sağlıklı çorap nasıl olmalı sorusuna verilecek en doğru cevap ayağa tam olacak çorabın sağlıklı olan çorap olduğudur.

Benzer Yazilar

SAÇ BEYAZLAMASINA KARŞI BİTKİSEL KÜRLER

Editor

Seyahat Tutkunlarına Hediye Edilecek Aksesuarlar

Editor

Yılbaşına Ramak Kala Hayatınızdaki Kadına Verebileceğiniz En Güzel Hediyeler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Hayalindeki Dünyaca Ünlü 10 Kadın

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Erkeklerde İlk Neye Bakar?

Arabasına Aşık Erkekler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz