12.7 C
Istanbul, TR
Cuma, May 10, 2019
Erkek Sağlık

Santim Değil Uyum Önemli

İngiltere’de yapılan araştırmalar normal penis boyu ne kadar olmalı sorusuna yanıt aramakla başlamıştır. Araştırmacılar ortalama ereksiyon halindeki normal penis boyu uzunluğunun 13,2 cm olduğu sonucuna ulaşmışlar. Ortalama 15000 erkek ile gerçekleştirilen 17 adet araştırmayı birleştiren araştırmacılar bu sonuca ulaştılar. Ayrıca elde ettikleri verilerde kişinin boyu ile penis boyunun çok fazla olmasa da orantılı olduğunu gördüklerini belirtiyorlar.

boy-degil-islev

 

Tarihin neredeyse en eski kuşkularından biri olan işlevinin mi yoksa boyunun mu önemli olduğu, erkeklerin hakkında her daim cevapsız bir soru olarak kalmıştır. Pek çok erkeğin penis boyundan yakındığını bilsek de insanın primatlar arasındaki en şanslı tür oldu unutulmamalıdır. Evrimsel süreç ile beraber dişiler erkekleri her zaman penis boyuna göre seçmezler. Boyu değil işlevi önemli sözünün kanıtı ise yoktur. Bazı araştırmalar gösteriyor ki, üreme sürecinde daha uzun penis boyu rahim içerisinde daha ileri bir noktaya sperm bırakabildiği için daha avantajlı olarak kabul edilir. Fakat bunun cinsel ilişki sırasında alınan hazla hiçbir ilişkisi yoktur. Çünkü insanlar sadece üremek için değil haz almak için de cinsel birliktelik gerçekleştirirler. Yapılan diğer araştırmalara göre ise kadınların cinsel ilişki sırasında en çok zevk aldıkları noktalar vajina girişinden itibaren 6-7 cm arasındadır. Bundan sonraki kısımlarda hissiyat yoktur. Bu da kadınların penis uzunluğunu anlamalarının bir imkânının olmadığını bize anlatır.

cinsel-birliktelik

Bilim dünyası diyor ki;

Bazı uzmanlara göre; iri penisler dişileri daha çok tatmin ettiğini söylese bile, bazı diğer uzmanlara bu durumun cinsel tatmin ile hiçbir ilgisinin olmadığını söylemektedir. Bunun sebebi ise kadınların birden fazla çeşit ile orgazm olabilmesidir. Bununla beraber G noktası sinir uçlarının toplandığı noktadır ve neredeyse tüm uzunluklardaki penisler bu noktaya ulaşıp uyarabilirler.

Kadınlar ne düşünüyor;

Bu durum kadınlara sorulduğunda ise pek çok kadının penisin boyuna hiç önem vermediği ortaya çıkmıştır. Bu konu erkeklerin kendi komplekslerinden kaynaklanan bir endişe neticesinde ortaya çıkmıştır. Eşcinsel erkeklerde ise penis boyu neredeyse çekicilik ile doğru orantılıdır.

Benzer Yazilar

6 ADIMDA VÜCUDUNUZU PLAJA HAZIRLAYIN !

Editor

Erkeklerde meme kanseri riski

Erkek Sağlık

Ayağınıza Bakın!

Erkek Sağlık

ERKEK SAĞLIĞI İÇİN ÖNEM TAŞIYAN TESTLER

Editor

Kilo verebilmek için saat 16’dan sonra karbonhidratlı yiyecekler yememek gerekiyormuş. Doğru mu?

Erkek Sağlık

Sperm Sayısını Artıran 8 Faydalı Yiyecek

Editor