Image default
Erkek Moda

Şapka Kullanma Şekilleri

Yazın şüphesiz kullandığımız aksesuarların başında şapkalar gelmektedir. Kıyafetiniz ister çok şık olsun ister spor her türlü şapkanızı kıyafetinize kombin edebilirsiniz. Geçen yazlarda da olduğu gibi bu yaz da şapkalar oldukça modadır. Ancak şapkaların en kötü tarafları da saç derisini terletmesi, saçları kırması, kafayı sıkması gibi nedenlerden dolayı bazı zamanlarda bunaltıcı olabilmektedir. İşte bu nedenlere bağlı olarak çoğumuz şapkalarımızı kullanamıyoruz, zorunlu olarak. Bu tarz noktaları aşmak için bazı püf noktalarına dikkat etmemiz gerekmektedir. İşte o püf noktaları:

Şapkanızın Kumaşını Dikkatli Seçin

Şapka seçerken ilk dikkat edeceğiniz şey, şapkanızın pamuklu bir kumaş olmasıdır. Yani kullanacağınız şapkanızın kumaşı hava geçirgen bir kumaştan yapılmış olmalıdır. Hava geçirmeyen bir şapka tercih etmeniz saç derinizin terlemesini ve bu terim saç derinize zarar vermesine neden olacaktır.

Başınıza Göre Şapka Alın

Öncelikle mutlaka şapkanın genişliğini kontrol etmelisiniz. Dar bir şapka tercih etmemeye dikkat etmelisiniz. Dar bir şapka, kafanızı sıktığından dolayı bir süre sonra baş ağrısına sebep olabilmektedir. Ayrıca saçlarınız şapkanın içine sıkışarak ve saçlarınızın dökülmesine sebep olacaksınız.

At Kuyruğu Ya Da Örgü Yapın

Saçınızın at kuyruğu ya da örgü olması size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca saçınızın bu şekilde toplu olması saçınızın bozulmamasına neden olacaktır. Çünkü şapkayı saçınızda çıkardığımız anda şapkanın izini alıyor ya da saçınız darmadağın bir hal alıyorsa saçınızın at kuyruğu ya da örgü olması size büyük bir kolaylık sağlayacaktır .

Hasır Şapkalar

Yazın en çok tercih edilen şapkalar arasında hasır şapkalar yer almaktadır. Hem bütün kıyafetlere yakışmakta hem estetik anlamda göz doldurmakta hem de terletmemesi sebebiyle hasır şapkalar ilgiyle karşılanmaktadır. Bu nedenle hasır şapkalar yaz aylarında günlerimizin kurtarıcısıdır.

Benzer Yazilar

2016 Erkek Bot Modası

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Kısa Saç Mı Uzun Saç Mı?

Editor

Kısa Boylu Erkeklere Öneriler

Ahmet DOĞDU

2016 yılı Damat marka erkek modası

Ahmet DOĞDU

Zaman ve Mekân Tanımayan Erkek Kıyafetleri

Ahmet DOĞDU

Milano Erkek Moda Haftasında En Çok Beğenilenler