Image default
Erkek Moda

Sararan Ayakkabılar Nasıl Beyazlatılır?

Özellikle spor ayakkabılarda sıklıkla beyaz renk tercih edilir. Renkli bir ayakkabı olsa da kenarlarında bir beyaz renk bulunabilir. Beyaz renkte çabuk kirlenebilen ve en ufacık bir toz zerresinden dahi leke kapabilen bir renktir. Bu yüzden sık temizlemeye özen gösterilmelidir. Çeşitli yöntemlerle sararan ayakkabıları beyazlatma mümkündür. Siz de “sararan ayakkabılar nasıl beyazlar? ” diye düşünüyorsanız bu üç yöntemden birini deneyebilirsiniz;

Sararan Ayakkabıları Beyazlatma
Sararan Ayakkabıları Beyazlatma

​​​​Sararan Ayakkabıya Ne Yapılır?

​​​​1. Yöntem

İlk önce sararan ayakkabıyı ıslak mendil veya ıslak bir bez yardımıyla temizleyin. Sonra ayakkabınızın özellikle çok lekeli olan yerlere temizleyici kremden bir miktar dökün ve kullanılmayan bir diş fırçası yardımıyla ya da az ıslak bir bez ile ayakkabıyı silmeye başlayın. Daha sonra az nemli başka bir bez yardımıyla ayakkabınızı silin. Aradaki farkı siz de göreceksiniz.

2. Yöntem

İlk önce ayakkabınızı ıslak bir bez ile silerek kaba kirini temizleyin. Sonra az nemli bir bezin ya da eski bir diş fırçasının üzerine diş macunundan bir miktar sıkın ve ayakkabınızı temizlemeye başlayın. Daha sonra başka az ıslak temiz bir bez ile ayakkabınızı silin.

Sararan Ayakkabılar Nasıl Beyazlar?
Sararan Ayakkabılar Nasıl Beyazlar Sorusuna Verilecek Cevaplardan Birisi de Diş Macunudur.

3. Yöntem

​​​​​​Bir kabın içine bir miktar kabartma tozu ve bir miktarda ılık su koyarak macun kıvamına getirin. Eğer ayakkabınız deri ise birkaç damla sirke ekleyebilirsiniz. Ama bez bir ayakkabı ise sirkeden kaçının. Bu karışımı yaptıktan sonra yine kullanılmayan bir diş fırçası yardımıyla ayakkabınızı fırçalayın. Son olarak da temizlenen ayakkabıyı ıslak bir bez yardımıyla üzerini silin ve kurulayın.

Beyaz ayakkabıların görüntüsü hoş olduğu kadar temizliğine de dikkat edilmelidir ki, uzun süre hoş görünebilsin. Evinizde bulunan birkaç malzemeyle bu yöntemleri kullanarak etkili bir çözüm elde edebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Gömlek Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Erkek Atkı Modelleri Ve Bağlama Şekilleri

Ahmet DOĞDU

Bu Yaz Moda Olacak 10 Mayo Trendi

Editor

2019 Sakal Modelleri Önerileri ile Tarzınızı Yaratın

Ahmet DOĞDU

Hangi Erkek Giyim Tarzı Daha Çekici?

Erkeklerin İşini Kolaylaştıran Kullanışlı Çanta Modelleri