Image default
Erkek Moda Genel

Şekliniz, Yüz Tipiniz ve Saç Durumunuz!

Şekliniz, Yüz Tipiniz ve Saç Durumunuz!

Öncelikle konuya şu örnek ve anılar ile başlayalım. Hepimizin lise yıllarında hoşuna giden farklı teoriler ve saç stilleri vardır. Lakin lise yıllarından beridir aynı saç stiliyle ortalıkta dolanıyor olmanız, o saç stilinin sizin için uygun -ve hatta karakteristik- olduğu anlamına gelmiyor beyler; üzgünüz… Bu biraz detaycı oldu ama, açık konuşmak gerekirse bu tam olarak da böyle. “Ki dışarıdan da bu şekilde görünüyor, ayrı ayrı detaylar halinde ele alırsak”..

 

 

Saç yoğunluğunuz, dokusu ve yüz şekliniz gibi, yıllar içinde değişen bazı parametreler var, unutmayın. Coldplay, Jude Law ve Ian Somerhalder gibi isimlerle birlikte çalışan stilist Sam Leonardi, doğru saç stilinizin nelere göre belirlenmesi gerektiğini anlatıyor. İşinize yarayacağını düşünüyoruz. E o halde buyrun, dinleyelim;

 

YUVARLAK YÜZLER

Saçlarınızın yanlardan kısa olması ve yukarıya, başınızın üzerine doğru gitgide uzaması, yüzünüzü daha ince ve uzun gösterecektir. Kesin geçişler her şeyi berbat edebilir. Hele ki kahkül bırakmak gibi işlere hiç girmeyin, hem kilolu hem “daha yuvarlak” gösterir.

 

KÖŞELİ YÜZLER

Kesimi daha meşakkatli bir stil tercih etmek durumundasınız. Kesiminiz hareketli ve “bol” durmalı. Üstleri biraz daha uzun, yanları daha kısa olmalı. Üstten yanlara doğru inen saçlar dağınık kalabilir; dağınık kalmaları dikkati biraz olsun o yöne çevirerek yüzünüzün uzunluğunu gizler. Üstlerin kısa olması, her koşulda sıkıntı yaratır.

 

OVAL YÜZLER

Oval yüzler pek çok stili rahatlıkla kaldırabilirler. Yani türlü çılgınlıklara açıktır. Özellikle asimetrik kesimler beklenmedik şekilde iyi sonuçlar verebilirler. Hafif dalgalı kesimler, ara katlar, saç hacmini genişleterek, havalı ve “cool” etkiler bırakabilirler. Fakat favori bırakma meselesine dikkat! Bu tip yüzlerin “her yola gelir” hali, favori işinde sıkıntı çıkarabilir; yüzünüzü kısa ya da uzun gösterebilir. Malzemeyi yanlış kullanmayın.

Unutmayın; uzun saçın bakımı zordur, kısa saç şekil almaz ve “ayıpları” saklayamaz… Bu yüzden orta boy saç stilleri en kullanışlı stillerdir. Tabii tercih yine de sizin. Şimdiden iyi ve tatlı günler dileriz efendim.

 

sac_sekil

Benzer Yazilar

DOCKERS® ALPHA KHAKI

Ahmet DOĞDU

Kadınlar En Çok Hangi Erkeklerden Hoşlanıyor

Ahmet DOĞDU

Erkeklere Gündelik Giyim Önerileri

Ahmet DOĞDU

Farklı Tasarım Ve Renkleriyle 2016 Damatlık Modası

Ahmet DOĞDU

Erkekler Soğuklara Rağmen Fark Yaratarak Nasıl Giyinmeli?

Ahmet DOĞDU

Erkekler için V Yaka Tişört

Yorum Yaz