Image default
Erkek Sağlık

Seks Bağımlılığı Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Seks bağımlılığı nedir sorunuza cevaben; abartılı olarak sürekli cinsel ilişki istemeniz olduğu söylenebilir, fakat bu durum herhangi bir zaman dilimi veya mekanda olabilecek abartılı şekildeki durumları içermektedir.

Seks Bağımlılığı Belirtileri Nelerdir?

Seks bağımlılığı belirtileri için bir örnek olarak; bir günde 10 defa ilişkiye girmek istemeniz ve kendinizi durduramamanız gibi sorunlar sıralanabilir. Eğer sizde de bu tip belirtiler gözleniyor ise telaş yapmanıza gerek yoktur. Türkiye’de birçok psikolog seks bağımlılığı tedavisi yapmakta ve bu bağımlılıktan yüzlerce kişiyi sağlıklı bir şekilde normal bir cinsel hayata kavuşturmaktadır.

Seks Bağımlılığı Belirtileri
Seks Bağımlılığı Belirtileri

Seks Bağımlılığı Nedenleri

Bu bağımlılıklar genelde geçmişten doğan travmalar nedeniyle psikolojik olarak gelişmiş bir hastalıktır. Bu hastalık hem kendiniz hem de partneriniz için çeşitli zorlukları beraberinde getirir. Bu hastalık sonucu bedeninizin fazla kullanımı nedeniyle aşırı hassaslaşması veya buna bağlı olarak çeşitli fiziksel rahatsızlıkların oluşması gözlemlenebilir.

Bu nedenle bu rahatsızlığa sahip iseniz asla zaman kaybetmeden, psikolojik tedavi ya da gerekirse hormonal tedavi almalısınız. Toplumda seks konusunun büyük bir tabu haline getirilmesi de büyük cinsel sorunlarınızın oluşması ve artmasına neden olmakta aynı zamanda tabu olarak görüldüğü için bu tür rahatsızlıklar tarafınızdan gizlenmekte veya üstü örtülmektedir.

Seks Bağımlılığı Tedavisi
Seks Bağımlılığı Tedavisi

Sorunlarınızın Üstünü Örtmek

Bu gibi sorunlarınızın üstünü örtmek tamamen sorunların büyümesi ve daha fazla sağlık sorunlarının oluşmasına neden olduğu için cinsellik üzerine rahatsızlıklarınız varsa kesinlikle zaman kaybetmeden bir uzmana başvurmanız ve tedavi odaklı düşünmeniz gerekmektedir.

Küçük veya büyük çaptaki cinsel sorunlar cinsel hayatınızı etkilediği kadar sosyal ve kişisel gelişiminizi de etkilemektedir. Bu nedenle bu tür cinsel rahatsızlıklara veya küçük sorunlara sahip iseniz kesinlikle sorunlarınızın üstünü kapatmamalı ve bir uzmandan yardım almalısınız.

Benzer Yazilar

Kışın vazgeçilmezindeki afrodizyak etkisi

Ahmet DOĞDU

Doğal Penis Büyütme ve Geliştirme

Editor

Erkekler aldatmaya nasıl bakıyor?

Ahmet DOĞDU

Aşk bir hastalık mı?

Ahmet DOĞDU

Sadece Erkeklerde Görülen Hastalıklar Nelerdir?

Editor

En Etkili Penis Büyütme Egzersizleri

Editor