Image default
Vajinalog + 18

Sekste İdeal Süre Ne Olmalı?

Eşlerin ve birlikte olan çiftlerin, seks hayatlarında mutlu olmaları, birbirlerini tatmin etmeleri için gerekli ideal seks süresidir? Bu konuda farklı araştırmalar olduğu gibi farklı görüşler de vardır. Sadece seks süresi değil, ideal cinsel ilişki sayısı da merak edilmektedir. Ancak çiftler arasında ilk başlarda sorun yaşanmasa da ilerleyen dönemlerde cinsel ilişki süresi ortalama ne kadardır sorusu birbirleriyle geçirdikleri vakit oranında sorulmaktadır. Bazı çiftler için bu süre kısa olabilirken bazı çiftler ise daha uzun seks sürelerini isterler. Hem çiftlerin hem de tek tek karakterlerin cinsel yönelimlerine göre değişen bu süre için özellikle kısa olduğu görüşünü bildirenler, cinsel ilişki süresi nasıl uzatılır sorununu ortadan kaldırmak isterler.

sexde-ideal-sure.jpg

İdeal Seks Süresi

Aslında genel kanı ideal cinsel ilişki sayısı ve ideal seks süresinin uzun olduğu veya uzun olması gerektiği yönündedir. Ancak yapılan araştırmalar, bu sayı ve sürelerin o kadar da uzun olmadığı yönündedir. Cinsel ilişki süresi ortalama ne kadardır sorusuna yanıt arayan araştırmacılar ortaya koyuyor ki en tutkulu ve heyecanlı sevişmelerde dahi orgazm süresi o çok uzun değildir. Sanılanın aksine uzun olmayan bu süre, benliklerde ise tüm gece süren bir fantezi halini almıştır. Ancak gerçek seks süresi bu denli uzun değildir. Bu süreyi veya genel kanıyı sorun eden çiftler cinsel ilişki süresi nasıl uzatılır diyerek çeşitli çözümler aramaktadırlar.

sekste-en-ideal-sure.jpg

Ortalama Süre

Özellikle bizim toplumumuzda daha sıklıkla cinsel ilişkinin süresi ile cinsel güç aynı şekilde yorumlanmaktadır. Oysa bu çiftlerin uyumuna göre değişen bir süreyi ve cinsel performansı ifade eder. Özellikle erkeklerin ideal cinsel ilişki sayısı konusunda fazla rakamları gerekenden fazla abartmaları, cinsel ilişki süresi ortalama ne kadardır denildiğin süreyi uzun ifade etmeleri onları bir nevi takıntılı hale getirmiştir. Ancak tüm dünya çapında ve özellikle modern ülkelerde yapılan uzun soluklu araştırmalar gösteriyor ki cinsel ilişkinin süresi ortalama 10 dakikadır. Bu süre için dip süre ise 4 dakikadır. Bu süreler arasındaki tüm zaman dilimi idealken 13 dakika üzeri ilişkiler ise yorucudur. Bu nedenle cinsel ilişki süresi nasıl uzatılır diyerek ilişkinin yıpratılmaması gerekir.

sex-sures-kac-olmali.jpg

 

 

Benzer Yazilar

Instagram’da Sevgili Yapmak Mümkün Mü?

Editor

Kadınlardan Erkeklere 10 Seks Tavsiyesi

Editor

Kadınların Sevdiği Oral Seks Teknikleri

Editor

Hidrosel Hastalığı, Belirtileri, Tedavisi

Editor

Seçtiniz Pozisyon Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor

Ahmet DOĞDU

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir ?

Editor

Yorum Yaz