Image default
Vajinalog + 18

Sekste Prezervatifin Önemi Nedir?

Sekste prezervatif erkekler için can yeleğidir. Çünkü erkeğin cinsel sağlığının yanı sıra tamamen beden ve ruh sağlığının korunmasını sağlayan tek şey kondomdur. Bunun için kesinlikle düzensiz birlikteliklerde tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra kadının da hamile kalmaması ve birleşme esnasında meydana gelebilecek enfeksiyonlara karşı tamamen koruyucu kalkan durumunda olması nedeniyle gerçekten de son derece önemlidir.

 

Prezervatif Cinsel Hastalıkları Önler

Prezervatif Sağlık Bakanlıının tavsiyesi üzerine üretilen cinsel yaşam ürünleri arasında gelmektedir. Bu da prezervatif ne işe yarar diye hala kara kara düşünen ve bir türlü karar veremeyenler için gerçekten de önemli bir konudur.

Erkeğin cinsel birleşme sonucunda eğer birlikte olduğu kadın cinsel birleşme ile sıklıkla yaşanan hastalıklardan birisine sahip olduysa muhtemelen bu virüslerin birleşme yoluyla size de geçmesi an meselesidir. Bunun yanında sıklıkla karşı karşıya kalınan bel soğukluğu hastalığının tedavi edilmesinde de kondomun sıkça tercih edilmesi her halükarda önemli bir konudur.

Prezervatif Kaygıyı Yok Eder Süreyi Uzatır

Bunun yanı sıra erkek için prezervatif “acaba”ların “ya olursa”ların ve daha birçok kuruntuların önüne geçer. Bu nedenle son derece önemlidir. Kaliteli bir prezervatif tercih edilerek hem cinsel açıdan emniyetli güvenli bir birliktelik yaşanmış olunur hem de cinsel birleşme süresini uzatır. Çünkü kaygı ve endişelere odaklanan erkek hemen boşalmaya odaklanacaktır ve bu da birleşmede aradığı rahatlığı önleyecektir.

Bunun yerine tamamen kaygıdan uzak olarak sıra dışı bir birliktelik için kullanımı cinsel ilişki süresini uzatır. Bu nedenle cinsel ilişki prezervatif konusu erkeklerin her şeyden önce üzerine titremesi gereken konuların başında gelir. Bu nedenle cinsel sağlık adına mutlaka kondom kullanılması her açıdan önemli bir konuyu teşkil eder.

Benzer Yazilar

Dünyanın En Güzel Kadınlarına Sahip Ülkeleri

Taş Gibi Derken

Ahmet DOĞDU

Erken Boşalmanın Önüne Geçin

Editor

Erkekte Cinsellik Dürtüleri Ne Zaman Başlar?

Ahmet DOĞDU

Kadınların Orgazm Taklidi Yaptıklarını Anlamanın Yolları

Editor

Sağlıklı Cinsellik için 10 Öneri

Yorum Yaz