Image default
FelsefErkek

Serserilik Her Erkeğin Ruhunda Var

Erkekler doğdukları günden itibaren çok farklı büyütülür. Bu konu Cem Yılmaz’ın esprilerine bile konu olmuştur. Kızlar için her şey ar namus olarak büyütülürken, erkekler göster amcalara pipi’ni şeklinde büyütülmüşlerdir. Bu okul yılları başladığında bile böyle devam eder. Kız çocuk eve gelip okuldaki erkeklerden bahsedemezken, erkek bunları övünerek bahseder. Bu erkeklerin elinin kiridir.Erkekler çapkındır. Bu çapkınlık erkeğin ruhunda ve içinde serserilik olarak çıkar. Biraz Serseri ruhdan bahsedelim.

Serseri erkek, her erkeğin içinde yaşatığı aslandır. Bunu dışarı çıkarmak erkeğin kendisine kalmıştır. Ve bu aslanı hayatının bir döneminde kesinlikle dışarı salar, kimisi o aslanla sürekli yaşar, kimisi de onunla bir süre geçirdikten sonra  bir kafese yatırıp normal hayatında kullanmaz. Erkekler bu aslanı saldıkları zamanlar genelde 20-35 yaşları arasına denk gelmektedir.

Serseri erkek, kazandığının tamamını çapkınlık işlerine harcar, ihtiyacından fazla  tüketim yoluna gider kendini çapkın olarak gösterecek her ürünü kullanır. Araba alacaksa kesinlikle spor bir modeli tercih eder. Üstüne aldığı kıyafetler de  her zaman en kalitelisini ve en pahalısını herkes tarafından bilinen markaları seçer. Çünkü hayatın bir gerçeği vardır. Aslan yattığı yerden belli olur. Yani cabrio veya spor bir arabaya binen, üstünde en kalite herkes tarafından bilinen markaları giyenler en serseri erkek lerdir.

Bunlar hedeflerine ulaşmak için parayı fazlasıyla kullanırlar. Ve kesinlikle bağlanma yoluna gitmezler. Bir barda veya restauratta yalnız bir bayan gördükleri anda ona içki veya tatlı ısmarlayarak oltalarını denize atarlar ve balığın yeme yanaşmasını beklerler. Masa da oturan bayan bu tatlı veya içkiyi kabul ederse hiç çekingenlik hissetmeden masalarına giderler. konuşmalar gülüşmeler sonucunda hedeflerine ulaşmış olurlar. Ve en öndemli kozları ilk gün mesafeli durmayı tercih ederler. Ertesi gün tanışılan bayanın adresine bir çiçek veya ufak bir hediye ile ziyarete gider. Balık artık olta da değil direk kovaya girmiştir. Bu planın tutmadığı daha görülmemiştir.

Serseri erkek olmanın eğer bütçeniz sağlam ise size hiç bir zararı olmamaktadır. Özgüveniniz yükselir, değişik insanlar ile tanışmanıza olanak sağlar değişik arkadaşlıklar kurmanız yardımcı olur. Ve hangi yaşta olursanız olun sizi olduğunuzdan  5 yaş daha genç hissetirecektir.

 

Benzer Yazilar

İlişkinize Bağlı Mısınız Yoksa Bağımlı Mı?

Ahmet DOĞDU

Kısa Zamanda Onu Nasıl Tanırız

Ahmet DOĞDU

Erkekler Dekolteli Giyinen Kadınlardan Hoşlanır mı?

Ahmet DOĞDU

Kadınların En Çok Söylediği Beyaz Yalanlar

Ahmet DOĞDU

Evlilik Kararı ve Sonrası Hakkında

Editor

Sıfatların Yetersiz Kaldığı Adam Leonard Cohen’in Ardından

Ahmet DOĞDU