Image default
Vajinalog + 18

Sertleşme Probleminde Kök Hücre Tedavisi

Sertleşmeye faydalı besinler, pek çok erkeğin araştırdığı bir konudur. Ayrıca, 40 ile 70 yaş arası erkeklerin %50’sinden fazlası sertleşme sorunu yaşar. Sertleşme bozukluğuna neden olan unsurlar nelerdir buradan öğrenebilirsiniz fakat bu yazımızda nedenleri değil, çözümleri anlatacağız. Öncelikle hangi besinlerin erkek cinselliğine iyi geldiğine bir bakalım.

Sertleşmeye Faydalı Besinler

Sertleşmeye faydalı besinler denince baharatlara ayrı parantez açmak gereklidir.

Tarçın, zencefil, anason gibi baharatlar, sertleşmeye faydalı olduğu düşünülen besinlerdir. Bunların yanı sıra, yulaf, kurt kirazı, bakla gibi besinler, sertleşme sorunu olan erkeklere tavsiye edilen besinlerdir. Ancak, sertleşme bu bitkilerle sağlanamıyorsa, daha kesin bir tedavi almak gereklidir. İyi haberse şudur; tedavi yöntemleri oldukça gelişmiştir.

Sertleşmeye Kesin Tedavi

Sertleşmeye kesin tedavi arayan erkekler, meşhur mavi haplardan da kullanmak istemiyorsa, başka bir yöntem arayışına girer. Bu noktada ön plana çıkan yöntem, PRP Yöntemi ile kök hücre tedavisi ve şok dalga tedavisidir. Bunlara kısaca bakalım.

Sertleşmeye Kesin Tedavi
Sertleşmeye Kesin Tedavi PRP Yöntemi

Şok Dalga Tedavisi

Şok dalga tedavisi, sertleşme tedavisi için en fazla kullanılan yöntemdir. Şok Dalgaları, yıllar önceden beri kullanılıyordu. Ancak, böbrek taşı kırmak amacıyla kullanılıyordu. Bazı bilim insanları, şok dalgalarını kalp damarlarına uyguladıklarında, burada yeni damar oluşumunu gözlemlediler. Aynı yöntem, penise uygulandığında ise, peniste yeni damarlar oluştuğu görüldü ve şok dalga, böylelikle iktidarsızlık tedavisinde yaygın bir yöntem haline geldi.

PRP Yöntemiyle Tedavi

PRP yöntemiyle tedavi pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Erkeklerde, cinsel işlev bozukluğu da bu kullanım alanlarından biridir. PRP için kişinin kendi kanı, çeşitli işlemlerle ayrıştırılır. Trombositten yoğun olan kan tekrar hastaya enjekte edilir. Trombositler, enjekte edildiği bölgede hızlı bir yenilenme sağlar, dahası kök hücreleri aktive ederek, dokuların gençleşmesini sağlar. Lokal anestezi altında yapılan ve 3 seansta tamamlanan bir işlemdir.

Kök Hücre Tedavisi
Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre tedavisi, sertleşme sorunu için en kesin çözüm olarak öne çıkmaktadır. Kök hücreler, özellikle yağ ve kemik dokularında bulunan, sınırsız bölünme yeteneğine sahip hücrelerdir. Başka tedavilerden yanıt alamayan erkekler, kök hücre tedavisini tercih edebilirler. Söz gelimi, şok dalgası, ilaç, iğne deneyip sonuç alamayan erkeklerde, başarı oranı %60 olarak kayıtlara geçmiştir.

Benzer Yazilar

dövme sanatı ve kadınlar 3

Ahmet DOĞDU

Porno İzlemenin Yan Etkileri Nelerdir?

Editor

Kate Upton

Ahmet DOĞDU

En Sık Görülen Erkek Cinsel Sorunları Nasıl Tedavi Edilir?

Ahmet DOĞDU

Kadın Vucudu Hakkında Her Şey

Ahmet DOĞDU

Ateşli Bir Gece İçin Bunları Uygulayın!

Editor