Image default
Vajinalog + 18

Sertleşme Sorunun Çözümü Var Mı?

Sertleşme sorunu erkeklerin cinsel hayatlarını kabusa çeviren bir sorundur. Cinsel ilişki için sertliğin sağlanamaması veya sürmemesi hali olarak ifade edilen sertleşme problemi için elbette çözümler vardır. Ancak bu noktada dikkatli olmak ve mutlaka bir uzman yardımı almak gerekir. Sertleşmeye çözüm ilaçlar var mıdır, derken bunun öncelikle hangi nedenle olduğunu tespit etmek gerekir.

sertlesme-sorunu-erkekler

Sertleşme sorunu genellikle ruhsal kaynaklıdır. Ancak günümüzde fiziksel sebepler de kendini göstermektedir. Hormonlar, sinir sistemindeki yetersizlikler, peniste yer alan damar ve kas yapılarındaki bozukluklar fiziksel nedenlerdir. Çeşitli hastalıklar, tansiyon ve şeker gibi, sertleşme problemi yaratan hastalıklardır. Ayrıca psikolojik nedenler, özgüven kaybı, sinirsel sorunlar da sebep olarak görülmektedir. Öncelikle sertleşme sorununun tespiti yapılmalıdır. Bir uzman yardımı alınarak cinsel sorunun anlatılması gerekir. Ardından yapılacak tıbbi testler sayesinde serleşme sorununun aşaması ve tedavisi ile ilgili kararlar alınır. Sertleşmeye çözüm ilaçlar vardır elbet ama bunun uzman kontrolü altında alınması gerekir. Hastalığın hikayesi ve fiziki muayene yanında, şeker değerlerinin de tam olarak alınması gerekir. Sorun psikolojik ise cinsel danışmanlık tedavisi bir çare olabilecektir.

sertlesme-sorunumu-yasiyorsunuz

Ancak sorun fiziksel ise ilaçlarla da tedavi yapılmaktadır. Eğer düzelme olmazsa o halde sertleşme sorunu cerrahi müdahale gerektirebilir. Sertleşme problemi penis bölgesine uygulanan iğnelerle de olabilmektedir. Ağızdan alınan ilaçlar yanında vakum cihazları ve iğne tedavisi bir çare olmaya namzet değilse o halde penis protezi yapılabilmektedir.  Sertleşmeye çözüm ilaçlar işe yaramazsa penis içerisindeki, sertleşmeyi sağlayan protezler devreye girecektir. Bu protezler riski düşük ve kullanım ömrü yoktur. Ufak riskler dışında genellikle başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Boşalma olması halinde dahi kişi istediği sürece sertliği koruyabilir. Penislerinde meydana gelebilecek bir his kaybına sebep olmayan bu protezlerin şu ana kadar kullanımlarında sadece %2 civarında bir enfeksiyon riski taşımaktadır.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Sık Mastürbasyon Yapması Zararlı Mı?

İdeal Seks Süresi Ne Kadar Olmalı

Ahmet DOĞDU

Sertleşme Probleminde Kök Hücre Tedavisi

Editor

Erkeklerde En Sık Rastlanan Cinsel Hastalıklar

Ahmet DOĞDU

Cinsel Yaşamı İyileştirmeye Yönelik Öneriler

Ahmet DOĞDU

Cinsel İşlev Bozukluğu Sebepleri ve Tanısı

Editor

Yorum Yaz