Image default
Vajinalog + 18

Sertleşme Sorununa En Doğal Çözümler

Sertleşme, temel olarak erkeğin cinsel birleşme öncesi gerekli isteği kendinde yaratamaması ya da bu isteği devam ettirememesi olarak tanımlanır. Yapılan araştırmalara göre erkeklerin yüzde 35’i bu problemi yaşamaktadır. Hal böyle olunca durum partnerini de yakından ilgilendirmektedir.

Bireysel Problemler

sertlesme-problemi.jpg

Sertleşme sorunu yaşayan erkekler cinsel hayatı dışında normal hayatı etkileniyor. Bu sorunu yaşayanların partneriyle bağlılık problemleri yaşadığı gibi kendisine olan özgüveninde de azalmalar olmaktadır.

Çözüm Yolu

Sertleşme sorunu, temelde penise yeterli kanın gitmemesi sonucu oluşur. Bu fiziksel, sinirsel ve psikolojik birçok sebebi olabilir. Bu problemi yaşayan erkeklerin birçoğu, çözümünde tıbbi olanakları kullanmaya çalışırken özellikle bu konuda sıkıntı yaşadığını belli etmek istemeyen erkekler, alternatif tıbbi denilen bitkisel yollu doğal çözümlere başvurmaktadır. Özellikle tedavisi mümkün olan sertleşme sorunlarında tedaviden kaçınmamak gerekmektedir.

Doğal Çözüm

sertlesme-sorununa-dogal-cozum.png

Bitkisel ya da doğal olarak adlandırılan çözüm yöntemlerin tıbbın diğer sağlık sorunlarında olduğunu gibi sertleşme sorunu yaşayan erkekler içinde çok tercih edilen bir yoldur. Özellikle sınanmış ve güzel sonuçlar alınmış doğal çözüm yöntemleri şunlardır:

Keçiboynuzu 

Toplum içinde en bilinen yöntemdir. Keçiboynuzu kaynamış yarım litre suyun içine küçük küçük kırılarak atılır. Ortalama 5 dakika kaynadıktan sonra dinlenmesi için 20 dakika bekletilir. Daha sonra içindeki keçiboynuzu parçaları çıkartılarak suyu içilir.

Ebegümecili Çay

Stresi önler, tansiyon, şeker kolestrol ve hormonları dengeler. Sabah akşam 1 süzen poşet bir su bardağı sıcak suda 10 saat demlenerek içilir. 

Badem

sertlesme-problemi-icin-dogal-tedavi.jpg

Sertleşmeyi en rahat sağlayan yiyeceğin başında gelir. 1 avuç badem rendeden geçirildikten sonra sütle karıştırılarak her gün içilir.

Zeytin Yağı

Zeytin yağı ile penise masaj yapılması penisi daha çabuk uyaracak ve kan dolaşımını hızlandıracaktır. Bu da penisin daha rahat sertleşmesini sağlayacaktır.

Ceviz ve Bal

Ceviz ve bal da toplum içinde bilinen en etkili yöntemlerdendir. Ceviz ve bal tüketildikten sonra süt içilmeli. Belirli aralıklarla bu yapıldığı sürece etkisini çok çabuk gösterecektir.

Doğal yollarla tıp her ne kadar tercih edilen bir yöntem olsa da bu yöntemlerin önce doktor kontrolünden geçtikten sonra işe koşulması gerekmektedir.

Benzer Yazilar

İdeal Seks Süresi Ne Kadar Olmalı?

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

Victoria’s Secret 2012 Show

Ahmet DOĞDU

Sevişmeyi Bildiğini Sanan Erkeklerin Yaptığı 3 Hata

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Tahrik Eden Kadın Davranışları

Ahmet DOĞDU

Afrodizyak Etkili Yiyecekler

Yorum Yaz