Image default
Vajinalog + 18

Sertleşme Sorununa Sert Bir Bakış

Sertleşme sorunu erkeklerin cinsel hayatlarında en büyük problemlerinde biri olarak görülmektedir. Bu sorun nedeniyle cinsel hayatları kabusa dönüşen erkekler, artık cinsellikten uzaklaşır ve nefret etme durumuna da gelebilirler. Ancak gelişen tıp ve doğal terapi, yiyeceklerle sertleşme sorunu giderilebilir. Sertleşmeye iyi gelen yiyecekler ve sertleşmeyi sağlayan ilaçlar sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalabilir.

erkekler-sertlesme

Sertleşme sorunu yaşayan erkekler, cinsel ilişki sırasında yeterli sertliğe ulaşamama veya bu sertliği sürdürememe durumunu yaşamalıdır. Sertleşme sorunu genellikle 40 yaşından sonra erkeklerde rastlanmaktadır. Özellikle erkeklerin 50 yaşından sonra yarısından fazlasında bu hastalığa rastlanabilmektedir. Sertleşmenin olmamasının sebepleri içerisinde fiziksel sorunların ve psikolojik etkenlerin payı neredeyse yarı yarıyadır. Adale sorunları fiziksel sorunlar olurken, yaşanılan psikolojik sorunlar da sertleşme sorununun temelinde yatmaktadır. Sertleşmeye iyi gelen yiyecekler ve sertleşmeyi sağlayan ilaçlar kullanarak bu sorunun da üstesinden gelinebilir. Hem cinsel hormonların yetersizliği hem de diğer hastalıklar sebebiyle hormonal sorunlar da sertleşme sorununun bir nedenidir diyebiliriz. Özellikle şeker hastalarında daha fazla görülmesinin nedeni de budur. Sertleşme sorununu gidermek için ilaç kullanımı neticesinde de sorun giderilmezse cerrahi tedavi ile penis protez uygulaması yapılabilir.

Sertleşme sorununu gidermek için doğal yöntemleri tercih eden  erkekler için özellikle sertleşmeye iyi gelen yiyeceklerin sürekli tüketilmesi gerekecektir. Sertleşmeye iyi gelen yiyecekler ve sertleşmeyi sağlayan ilaçlar kullanıldığında genellikle başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Peki sertleşmeye iyi gelen yiyecekler nelerdir derseniz, bakla, kadife fasulyesi, tarçın, kut kirazı, anason, zencefil, yulaf ve çeşitli bitkisel yağları söyleyebiliriz. Bu noktada özellikle ada çayı, gül yağı ve yasemin yağının oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Tüm tıbbi ilaç kullanımına rağmen halen sertleşme sorunu yaşayan bireyler için bu sefer cerrahi müdahale gerekebilir. Bu nedenle bir uzman kontrolünde tedavinin yürütülmesi önemlidir. Uzman doktor, çözümün cerrahi müdahale olmasına karar vermesinden sonra bireyler için çeşitli protez teknikleri ile sertleşme sorunu tamamen ortadan kaybolur. Böylece erkeklerin cinsel hayatlarını etkileyen en büyük sorunlardan biri olan sertleşme sorunu ortadan tamamen kalkar. Tüm bunlar için sorunların üzerine gitme ve psikolojik olarak rahatlama çok önemlidir.

Benzer Yazilar

Aşkı Alevlendirmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli

Editor

Eva Longoria

Ahmet DOĞDU

Sertleşme Probleminde Kök Hücre Tedavisi

Editor

Yatak Odasının Ateşini Söndüren Alışkanlıklar

Ahmet DOĞDU

Cinsel İşlev Bozukluğu Sebepleri ve Tanısı

Editor

Erkeklerin En Sık Yaptığı Seks Hataları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz