Image default
Genel

Sevgiliniz İle Gidebileceğiniz 4 Romantik Avrupa Ülkesi

Romantik bir tatil her çiftin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için kimi zaman yurtiçi kimi zaman yurtdışında seyahatler yapılır. Bu yazıda romantik bir seyahat için gidilebilecek dört Avrupa ülkesini derleyeceğiz.

gidilebilecek-avrupa-ulkeleri

FRANSA

Fransa’nın romantizmle ilgisini en basitinden Fransız öpücüğünden biliyoruz. Tabi ki Fransa deyince akıllara muazzam Paris ve Eyfel kulesi geliyor. Meşhur Şanzelize caddesini de es geçmemek lazım. Fakat tabi ki Fransa’nın romantik kokusu sadece buralara sinmemiş. Fransa’nın genelindeki muhteşem mimariyle yapılmış aşk kokan sokaklarda kaybolmak isteyeceksiniz. Marsilya gibi deniz kıyısındaki şehirlerde de muhteşem yaz tatilleri yapabilir, akordeon eşliğinde meşhur Fransız şaraplarının tadına doyabilirsiniz.

İTALYA

Muazzam güzellikte bir Akdeniz ülkesi daha… Roma’da Trevi çeşmesinde aşkınızın sonsuza dek sürmesi dileklerini dilerken para atabilirsiniz. Kolezyum’da tarihin sihrine kapılabilirsiniz.  Dünyanın en zengin mutfaklarından biri olan İtalyan mutfağının müthiş lezzetlerinde kendinizi bulabilirsiniz. Venedik’te kayıklarla deniz üstüne kurulu muhteşem mimariyi izleyebilirsiniz. Ayrıca bakire kızların ayaklarıyla ezilmiş üzümlerden yapılan Sardunya şarabının tadı sizi sizden alacak. İtalyan insanlarının da ne kadar sıcakkanlı olduklarını unutmamak lazım… Ne de olsa Akdeniz insanları…

YUNANİSTAN

Ne kadar eski turizmi kalmasa da eklemesek olmazdı.  Hele eğlenceyi seviyorsanız… Uzo eşliğinde sabahlar olmayacak. Çok hareket istemiyorsanız da sorun yok. Yunan adalarının bozulmamış güzel doğasında kamp yapıp denize girmek de çok güzel olabilir. Ayrıca Yunan adalarına birçok gemi seferi düzenleniyor. Bu turlardan faydalanmak artık çok kolay.

Romantic Sunset in Santorini
Romantic Sunset in Santorini

İSPANYA

Madrid, Barcelona ve onlarca güzel şehir daha. Muhteşem dokusu, kültürel birikimi ile muhteşem bir ülke. O kadar ki gezecek yeri bitmiyor. Çoğu kişi Akdeniz’in en güzel ülkesi der. Boğa güreşi izlemeden gelmeyin.

Avrupa’da hayatınızın en güzel günlerini en değerlinizle yaşayabileceğiniz yerlerden birkaç tanesi bunlar. İyi gezmeler.

Benzer Yazilar

En Eğlenceli Mobil Oyunlar

Editor

Kadınlara Ofsaytı Anlatmanın 5 Yolu

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Söylenebilecek Romantik Sözler

Ahmet DOĞDU

Bana Sevgilini Söyle Sana Hediyeni Söyleyim

Ahmet DOĞDU

Bu Yaz İçin Tatil Fikirleri

Editor

Video Oyunu Cyberpunk 2077’nin Yeni Yüzü Keanu Reeves Oldu

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz