24.9 C
Istanbul, TR
Çarşamba, Tem 17, 2019
Genel

Sıcak Havalarda Nasıl Giyinmeli?

Yaz günleri iyi bir tatil için mükemmel fırsat sunan bir mevsimdir. Hepimiz yaz aylarını severiz. Özellikle deniz kenarında güneşlenmek ve sıcak havalarda denize girmek gibisi yoktur. Vücudumuz bu aylarda çok su kaybeder. Vücudun aşırı terlemesi ile de bedenimiz için zararlı olabilecek bir takım bakteriler üreyebilir ya da bazı hastalıklar geçirme riskimiz olabilir.

erkeklerde-yaz-modeasi.jpg

Güneş ışınlarının vücuda doğrudan denk düşmesi yanıklara, baş dönmelerine, halsizliğe vb. rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Tüm bu sıkıntılı hallerden bir nebze olsun kendimizi korumak mümkün. Üstelik yapmakta güçlük çekeceğiniz uygulamalar da değil. Bu uygulamalardan en önemlisi de kıyafet, yani giyim tarzımız. Yazın nasıl giyinmeli erkek birisi ? Gelin birlikte bakalım.

Renkli Günlere Renkli Kıyafetler

erkekler-yazin-nasil-giyinmeli.jpg

Yaz ayları hepimiz için rengarenk günleri çağrıştırır ve yaşandığı zamanlarda bize neşe katar. Koyu ve siyah tonlar ise kış aylarını çağrıştırır. Yazın sağlımız için ve güneşten daha az oranda etkilenmek için açık renkte kıyafetler tercih etmeliyiz. Bu renkler, güneş ışınlarını kırarak bizi bu ışınların doğrudan etkilerinden korur. Açık yeşil, mavi, sarı, beyaz ve diğer açık renkleri tercih etmelisiniz. Koyu ve siyah türünden renklerin hakim olduğu kıyafetlerden mümkün olduğunca kaçının. Ayrıca dar ve vücudunuza yapışan kıyafetler tercih etmeyin. Bu kıyafetler terlediğiniz zamanlarda teri vücudunuzda sabitler ve bundan dolayı hastalık yaşayabilirsiniz. Bol ve rahat kıyafetler giyin.

Rahat Birleşimlerle Tarzınızı Oluşturun

erkekler-yazin-nasil-giyinir.jpg

Bir çok insanın kafasında yazın nasıl tarz olunur, sorusu vardır. Yaz günleri şık birleşimler oluşturmakta önemlidir. Gözlük takmanız hem sağlığınız hem de görünümünüz için vazgeçilmezdir. Giydiğiniz kıyafetlerin sentetik olmamasına dikkat edin. Pamuklu giysileri seçin. Pamuklu giysiler teri kendisine çekerek vücudunuzdan alır. Kısaca erkek kombin nasıl yapılır, bakalım. Roller, kapri, şort gibi daha az terlemenizi sağlayacak kıyafetler seçmelisiniz. Tişört, şort ve güneş gözlüğü üçlemesi bahsettiğimiz koşullar dahilinde kullanılırsa hem iyi bir birleşim hem de yaz aylarını rahat geçirmek için ideal bir seçim olacaktır.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Başrol Oynadığı Reklamlar

Editor

KADINLARIN ERKEK KARİYERİNE BAKIŞI

Editor

Bir Çöküş Biyografisi: Arda Turan

Editor

Tatil Rotanızı Kendiniz Belirleyin

Editor

Çizgi Roman Seven Erkekler

Editor

Kadınlara Sorduk Hangi Kıvanç Tatlıtuğ?

Editor