Image default
FelsefErkek Genel

Şiir Yazan Erkekler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Şiir yazan bir erkek konusunda ilk bilmeniz gereken anlaşılması zor olan bu tip erkekler oldukça ince ruhlu ve naziktirler. Anlaşılmaları zor olduğu için ilişkilerinde genelde zorluk yaşarlar. Bir kadın bu tarz birini anlamaya başladığında ise şairin gerçek kimliğine ulaşır ve bu aşamadan sonra şair erkek kendisini ona adar. İşte bu öyle bir adayıştır ki, bu şiir yazan erkekler böyle severek şair olurlar. Böyle düşününce eğer bir erkek şair olmuşsa çok büyük bir aşk yarası vardır demek mümkün zira büyük bir ayrılık veya hayal kırıklığı yaşamamış bir erkek şair olamaz. Bu durum pek çok kadın için zor bir durumdur ve her kadın aşık olduğu adamın en çok onu sevmesini bekler. Yine de aslında en çok sizi seviyor bile olabilir bu erkek ama o geçmişte yaşadığı ve onu derinden yaralayan o aşk onu bugün olduğu kişi yapan aşktır ve buna vefasızlık edemeyecek kadar incedir şair ruhlu beyler. Bu şair erkekleri iyi ve kötü yönleriyle tanıyalım.

Şairlerin İyi Özellikleri

Erkek şairler her zaman daha fazla olacaktır, çünkü şiir kadındır ve bir kadın hemcinsinin tüm güzelliklerini kavrayamaz ve asla bir erkek gibi göremez.” demiş şairin birisi zamanında. Buradan yola çıkarak kadının kendisinin bile bilmediği güzelliklerini anlatır kadına sevgilisine şiir yazan erkek diyebiliriz. Bunun dışında ise bir şair her zaman romantiktir ve bir şairle beraberseniz her an sürprizlere hazır olmalısınız zira hiçbir şey yokken birden gözlerinizin içine bakıp size şiir okuyarak sizi şaşırtabilir. Üzgün olduğunuzda derdinizi ona rahatça anlatabilir ve sizi sakinleştirmesini, mutlu etmesini bekleyebilirsiniz ki bunu oldukça kolay yapabilirler. İşleri içindeki duyguları anlayıp bunları yaratıcı şekilde dışa vurmak olan şairler aynı zamanda sizi kolayca anlayabilir, ne hissettiğinizi kavrayabilir ve empati yeteneği oldukça yüksek insanlardır. Ayrıca alınabilecek en pahalı hediyeden daha değerlidir içten hislerle yazılmış bir şiir kadınlar için.

siir-yazan-erkek

Şairlerin Kötü Özellikleri

Şair olmak için yazımızın başında bahsettiğimiz gibi kirli ve yaralı bir aşk sicili bulunur şairlerin. Sizinle tanışana kadar pek çok aşktan geçmiş ve genellikle çok darbe yemişlerdir bu da karşı tarafa ve aşka güvenlerini zedelemiştir. Böyle bir bey bulduysanız ve kendisinden hoşlanıyorsanız oldukça sabırlı olmalı ve onu anlamaya çalışmalısınız. Şairler anlaşılması güç insanlardır, genellikle içine kapanık bir hayat yaşarlar ve bunu toplumsal hayatta başarılı olamadıkları için değil yalnızlığı sevdikleri için tercih olarak seçerler. Sık sık cevap alamadığınız veya çok geç cevap aldığınız mesajlaşmalara hazır olun zira bu beyler bunalımlara girerler ve bu dönemlerde oldukça üretkendirler. Bu durumda sabretmeniz bu dönemin sonunda size yazılmış muhteşem bir şiirle birlikte gelen bir özür mesajı ile sonuçlanabilir. Sevgilisine şiir yazan erkek o kadına gerçek anlamda aşık demektir bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

siir-yazmak

Şiir Okuyan Erkek

Bir de bu seçenek var bir şair olmak biraz da yetenek ve yaratıcılık işidir buna sahip olamayabilirsiniz ama şiir okumanız mümkündür. Şiir okuyan erkek her şeyden önce romantiktir. Fakat iyi bir şiiri kötü okumak şairine ayıp olmasının yanı sıra oldukça iticidir. Tıpkı şarkı söylemek gibi basit görünen bu durum tıpkı şarkı söylemek gibi zordur. Buyurun sizin için hazırladığımız birkaç okuma önerisi;

Öncelikle sakin olun ve heyecanınızı yenin bu sesinizin titremesini engeller ve daha iyi konsantre olursunuz.

Daha önce okumadığınız bir şiiri okumayın zira bu durumda noktalama işaretleri ile doğru bir tonlama yakalayabileceğinizi düşünseniz de düzyazı için geçerli olan bu durum şiir için geçerli değildir. Özellikle son zamanlarda iyice meşhur olan ikinci yeni gibi akımların duygusunu ve tonlamasını noktalama işaretleri ile asla anlayamazsınız.

Sesinizi bir parça kalınlaştırın ve tok bir tonda okuyun. Bu durum sesinizi daha erkeksi ve şiirin hüzünlü havası için daha kasvetli bir hale sokacaktır. Bu önerimizi özellikle ince sesli beylere sunuyoruz.

Son olarak şiir okurken sevgilinize veya sevginizi anlatmak istediğiniz kadına okuyorsanız kesinlikle arada bir kafanızı kitaptan kaldırıp onunla göz teması kurun.

Benzer Yazilar

İlk Buluşmada Bu Ayrıntılara Dikkat Edin

Ahmet DOĞDU

Freelance Çalışmayı Düşünenlere: Freelance Rehberi 

Ahmet DOĞDU

Dünyada En Çok Beğenilen Erkek Özellikleri

Burçlara Göre Erkekler Ve Kadınlarla Uyumları

Ahmet DOĞDU

Erkekler İlişkide Neye İhtiyaç Duyar?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Futbol Tutkusu

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz