Image default
Genel

Şık Görünmek İçin Marka Giymek Şart Mı?

Hepimiz şık görünmek için seçtiğimiz kıyafetlere dikkat ederiz. Fakat şık olmak için marka giyinmek gerektiği gibi bir alhı var insanlarda. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Farklı tarzlara sahip olup kendimize en yakıştırdığımız, aynaya baktığımız da kendimizi en iyi hissettiğimiz kıyafettir aslında şıklık. 

Bugünün dünyasında şık olabilmek için marka giyinmek gerekir, gibi yanlış bir algı bulunmaktadır. Ancak stil sahibi birçok insana göz attığımızda giydikleri kıyafetlerde öncelik olarak markaya bakmaktan ziyade kendilerine yakışıp yakışmadığına veya satın aldıkları kıyafetleri, diğer kıyafetleriyle kombin yapıp yapamayacaklarına baktıklarını görürüz. Kimi stil sahibi insanlar pazardan aldıkları kıyafetlerle bile oldukça şık, elegan ve de tarz sahibi bir görünüme ulaşmayı başarabilmişlerdir.

Şık Görünebilmek İçin İlla Marka Giyinmek Mantıklı Değildir

tarz-olmak-icin-marka-sart-mi.jpg

Sırf şık görüneceksiniz diye markaların tshirtlerini giymek, ayakkabınızın marka olduğunu göstermek için gidip o markanın işaretinin en belirgin olanından alıyorsunuz; fakat hiç hoş durmuyor. Ekranda ya da internette gördüğümüz hangi şık ünlü de bu tip bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Lütfen şık görünmek için bunların dışındaki şeylere özen gösterin. Şık olmak için marka giyinmek, pahalı kıyafetler almanıza gerek yok.

Size Ait Bir Tarzınız Olsun

tarz-olmak-icin-marka-onemli-degil.jpg

Moda olan kıyafetler veya ayakkabılar size uymuyor olabilir, buna ayak uydurmak zorunda değilsiniz. Size düşen sadece bir tarza sahip olmak. Hangi giyim tarzı sizi mutlu eder, aynaya baktığınızda kendinizi en şık hissettiğiniz görüntü hangisi bunu ayrımını yapmalısınız. Ciddi bir görünüş mü, salaş bir tarz mı, retro mu, rock görünümlü bir tarz mı kendinizi hangi tarafa yakın görürseniz o taraf sizin olsun. Öyle bir tarz belirleyin ki kendinize bir mağazaya girdiğinizde arkadaşlarınıza bu onun tarzı bunu o giyer diyebilsin. Çünkü insanların aklında en çokta görünüşümüzle kalıyoruz.

Tarz Olmak Komple Aynı Renk Giymek Değildir

tarz-bir-erkek-olmak-icin.jpg

Tarz olmak için bir şeyleri illa aynı renkle bütünlemek gerekmez. Farklı parçalarda yan yana gelerek güzel bir uyum sağlayabilir. Bazen bakıyoruz baştan aşağı aynı renk fazlasıyla göz yorucu araları hareketlendirmek gerekir. O yüzden iyi seçimler yapmalısınız. Bu yazımızda sizlere şık olmak için marka giyinmek gerekmediğini, sadece kendi tarzınızı oluşturmanız gerektiğinden bahsetmiş olduk.

Benzer Yazilar

Sevgilisinin Ailesiyle Tanışacak Erkeklere Tavsiyeler

HANGİNİZ DAHA ÇOK SEVİYOR? SİZ Mİ SEVGİLİNİZ Mİ?

Editor

Erkekler Kızlara Açılmak İçin Neyi Beklerler?

Her Erkeğin Hayalindeki 5 Otomobil

Ahmet DOĞDU

İş Arkadaşına Aşık Olan Erkekler İçin Yakınlaşma Tüyoları

Editor

Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Tatil Yerleri

Editor

Yorum Yaz