Image default
FelsefErkek

Sıkıcı Çiftlerin Tipik Özellikleri

Kadın erkek ilişkileri hayatımızın çoğunluğunu kaplamakta ve bazen hayatımızın dönüm noktası olarak görmekteyiz. Bu ilişkiler arasında yapılan en büyük hatalardan biri karşıda ki kişiyi fazlasıyla sıkmak ve kısıtlamaktır. Yapılan bu hata genelde ilişkilerin ömrünü kısaltmakta ve görüş ayrılıklarına sebep olmaktadır. İlişki zamanla yıpranır, monotonlaşmaya başlar ve bir süre sonra kesin olarak biter.

kadin-erkek-iliskileri.jpg

Bu tür yaşanacak geri dönüşü olmayan sonuçları doğurmadan önce baştan o kişiyi olduğu gibi kabul etmeli ya da reddetmeliyiz. Böylelikle kaçınılmaz ayrılıklar ve yaşanan kalp kırıklıkları ortadan kalkar.

Bir İlişkide Karşıdaki Kişiyi Sıkmamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Her şeyi karşılıklı tutmamak bunların başında geliyor. Karşınızda ki kişi sizin eve geç gelmenizi istemiyorsa, “o zaman sen de bunu yapacaksın” diye baskı uygulayıp o kişiyi bunaltmamak gerekir.

monoton-iliskiyi-canlandirma-yollari.jpg

Özellikle son zamanlarda moda haline gelen sosyal medya hesaplarında yapılan kıskançlık ve kısıtlama kaşınızdaki insanın kişisel alanını kısıtlamanız demektir ve bu o kişi için çok can sıkıcı hale gelebilir. İlişkilerde yapılan en büyük hata ise kıskançlıktır. Kıskançlık herkesin bildiği üzere sevgi göstergesi olarak görülebilir ancak bu sevgi göstergesi bazen kaçınılmaz sonlara sebep olmaktadır. Çoğu zaman erkekler kıskanılmaktan hiç hoşlanmaz hatta aralarında nefret edenler bile olabilir. Bu yüzden kıskançlık duyularımızı ön plana çıkarmadan önce karşıdaki insanı iyice tanımalıyız.

İlişkiyi Canlandırmak İçin Ne Yapmalı?

Monotonlaşmış ilişkiyi canlandırma yolları arasında en iyilerinden biri partnerinizle beraber çıkacağınız güzel ve romantik bir tatil olabilir. Tatilde geçireceğiniz romantik ve baş başa dakikalar ilişkinize renk katacaktır. İlişkiyi kurtarmak için yapılması gerekenler şunlardır; her şeyi birbirinize karşılıklı görmeyin, özellikle davranışlar konusunda bunu kesinlikle yapmayın.

iliskiyi-canli-tutmak.jpg

Kıskançlığa ara verin. Karşınızdaki insanı düşünün, anlayışlı davranın ve onun kişisel alanını ihlal etmeyin. Küçük şeylerden mutlu olun. Karşınızdaki insanda her zaman çok büyük şeyler beklemeyin. Böylece sıkıcı çiftler arasında yerinizi almamış olacaksınız.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Gözünde Evlenilecek Kız Tipi

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kadınlarda İlk Neleri Fark Ederler?

Ahmet DOĞDU

En Muhteşem Erkek Burcu Hangisidir?

Ahmet DOĞDU

Hak Ettiğin İlişki, Yaşadığın İlişki Mi? Emin Misin?

Aşkın Tartısı Yoktur

Editor

KADINLARA HEDİYE ALIRKEN

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz