Image default
Erkek Sağlık

Six Pack Yapmanız İçin İhtiyacınız Olanlar

Six pack sahibi olmak istiyorsanız sabırlı ve düzenli olmanız bu işin ilk kuralı diyebiliriz. Spor için her daim özveri ve zaman gerekse de söz konusu karın kasları olunca bunların çok daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Six pack sahibi olmak istiyorsanız en başında yapmanız gereken iki başlık var birincisi yağ yakmak ikincisi kas yapmak. Öncelikle yağ yakmak ile başlamalısınız bunu özel diyetler ve egzersizler ile sağlayabilirsiniz. Yağ yakmanın önemi görünüm açısından yüksek derecelidir. Çünkü ne kadar kasınız olursa olsun eğer üzerini kaplayan bir yağ tabakası varsa hiçbir şekilde düzenli six pack’lere sahip olamazsınız demektir. Six pack yapma yolunun en zor aşaması kas yapma aşamasıdır. Bu yolu başlıklar halinde anlatmak gerekirse;

fitness

1-)Egzersizler yapmalısınız: Yere uzanın ve karın kaslarınızı kullanarak omuzlarınızı dizleriniz yönünde kaldırıp indirin bu hareketi yapabildiğiniz sınırlar içerisinde periyotlar halinde uygulayın. Bunu yaparken kesinlikle sırtınızı yerden kaldırmayın ve boynunuzu zorlamayın kuvveti karnınızdaki kaslardan alın.

2-)Karnınızdaki Kasları Çalıştırın: Karnınızın sadece ön kısmında kaslar bulunmamaktadır yan kısmındaki kaslara da önem vermelisiniz onları çalıştırmak için araştırmalara şimdiden başlayın yeni hareketler keşfedin ve sadece bir yöne odaklanmayın her yöndeki kasları düzenli olarak çalıştırın.

3-)Bacak hareketleri ile destekleyin: Karın kaslarınız direkt bağlı olduğu bacaklarınız ile paralel olarak çalışmaktadır Bacaklarınızı dik bir vaziyette havaya kaldırın ve o şekilde tutarak kaslarınızı gerin bunu yapmak sıkı karın kaslarına yardımcı olacaktır.

4-) Kalça hareketleri yapın: Yere yatın ve kalçanızı yukarıya kaldırın bu hareket yan yarın kaslarınızın sıkı ve düzenli olmasını sağlayacaktır.

six-pack

5-)Mekik çekin: Yere uzanın ve dizlerinizi hafif bükün kollarınızı geriye doğru atın. Bu hareketi yaparken kesinlikle boynunuzdan destek almayın ve öne doğru kalkıp inin bu karın kaslarınızın gerilmesini böylelikle ortaya çıkmalarını sağlayacaktır.

Bu adımları düzenli olarak uygulayarak six pack’lerinize kavuşabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Kolestrol Olayına Mikrobiyel Uzaklaşma!

Ahmet DOĞDU

Her 3 erkekten 2’si sertleşme sorunu yaşıyor

Ahmet DOĞDU

Prostat Sağlığı İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Ahmet DOĞDU

Griple Savaşın Altın Kuralları

Ahmet DOĞDU

Tıraş Sivilcelerini Geçirme Yolları

Ahmet DOĞDU

Bu 12 sebep sevgilileri veya evlileri ayırıyor!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz