Image default
Erkek Sağlık

Siyah Noktalarınızdan Kurtulmak için Bunları Uygulayın

Yüz bölgesinde özellikle burun çevresinde oluşan siyah noktalar estetik açıdan kötü bir görünüm verdiği gibi ayrıca cilde kirli bir görüntü vermektedir. Ama endişelenmenize gerek yok çünkü siyah noktalardan kurtulmanın yolları hakkındaki bu yazımızda doğal çözüm yolları önereceğiz.

Bu yazımızda siyah noktalardan kurtulmanın yolları ,nasıl temizleneceği , nasıl giderileceği hakkında bilgileri derledik.

Burun Üstündeki Siyah Noktaların Oluşum Nedeni

Siyah noktalar can sıkıcı bir sorundur. Yakın temas olduğu zamanlar dikkat çeker ve karşıdakilere kirli ve pasaklı ,temizliğine özen göstermiyor gibi bir imaj oluşturur. Genelde bu siyah noktaları insanlar sıkarak geçiştirse de özellikle burun bölgesi hassas olduğu için bu iyi bir çözüm değildir.

Genelde siyah noktaların oluşumu yağlı ciltlerde çok sık rastlanır. Cildin temizlenmemesi, deri sağlığını dikkate almamak, hormon dengesizlikleri ve deri bölgesinin nem kaybına uğramasından kaynaklanmaktadır. Çok da sıvı tüketmeyen insanlarda da görülmektedir. Siyah noktalar gözeneklerde birikmiş olan ölü hücrelerden ,kirlerden ve vücut yağı kalıntılarından oluşmaktadır. Gözeneklerde tıkanma nedeniyle siyah nokta oluşumu genelde alında, burunda ve çene çevresinde görülmektedir. Cildin temizlenmesi özellikle buhar maskesi siyah noktalardan kurtulmanın yolları arasındadır.

Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Yüzdeki siyah noktaların çözümü genelde doğal yöntemlerle sağlanmaktadır. Bunlar sıralayalım:

Limon Suyu:

Limon suyu yardımıyla ciltte oluşan lekeleri gidermek ve lekelerin renklerinin açılmasını sağlayabilirsiniz. Siyah noktaların temizliği için limon suyunu cilt üzerine direk uygulamak etkili olacaktır. Uygulamanın ardından 10 dakikalık bir bekleme ardından soğuk su ile yıkamanız halinde iyi gelecektir. Salatalık suyunu ,balı ve limon suyunu karıştırmak suretiyle mükemmel bir maske yapabilirsiniz. Ayrıca buna ek olarak bu maskeye az bir miktar sirke de ekleyebilirsiniz.

Çemen Otu:

Çemen otunu siyah noktalara karşı harika bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Çemen otu yapraklarını ezerek ve biraz da su ile karıştırarak meydana gelen karışımı siyah noktalara uygulama ardından 10 dakika beklemelisiniz. Beklemenin ardından soğuk su ile yıkamanız halinde kesin bir çözüm alabilirsiniz. Bu çözümü yatmadan önce uygulamanızı tavsiye ederiz.

Soğan ve Sarımsak:

Siyah noktaları gidermenin yollarından biri de soğan ve sarımsaktır. Yarım soğanı ve 3-4 diş sarımsağın suyunu alarak siyah noktalara sürün ve 10 dakika bekleyerek cildi soğuk suyla yıkayın.

Salatalık, Patates ,Domates:

Siyah noktaları bu üç sebzeyle müdahale edebilirsiniz. Bunların kabuklarını ayırdıktan sonra püre kıvamına gelene kadar bir karışım oluşturun. Siyah noktalara bu karışımı uyguladıktan sonra 10 dakika kadar bekleyip soğuk suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Bu saydığımız yöntemler siyah noktalardan kurtulmanın yolları arasında doğal metotlardandır. Bunları uygularsanız kısa sürede çözüme ulaşabileceksiniz.

Benzer Yazilar

G-noktası nedir?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Varikosel Sorunu

Bu Yaz Sigarayı Bırakmak İçin 7 Neden

Editor

İsminize göre seks performansınız

Ahmet DOĞDU

En seksi seks sırları

Ahmet DOĞDU

Sakal Ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz