Image default
Erkek Moda

Sizi En İyi Yansıtan Tarzı Seçin

Gün geçtikçe erkeklerin de moda ile ilgisi ve giyim konusunda özeni artıyor. Artık moda dergilerinde erkeklere yönelik öneriler, bloglarda erkek bakımına dair bilgiler çok rastlanan detaylardan. Tarzınızı seçerken zevkleriniz, beden ölçüleriniz, boyunuz, ilgi alanlarınız ve bütünlük önemli hale gelir. Eğer giyim tarzı konusunda acemi hissediyorsanız ve yeni bir şeyler yapma eğilimindeyseniz bu yazı tam size göre! Giyim tarzı nasıl oluşturulur? Nasıl tarzıma uygun seçimler yaparım? Gibi sorularınızın yanıtları bu yazımızda, hadi başlayalım:

Şık Seçimler Markadan Bağımsız da Yapılabilir

erkek-tarzi.jpg

Şık olmak ya da tarz sahibi olmak marka giyinmek demek değildir. Bunun aksini ispat edebilecek marka giyinmesine rağmen şık olamayan bir sürü kişi olduğu gibi marka ürünler kullanmadan stil sahibi görünen bir sürü kişi de görmeniz mümkün. Burada modayı takip etmek, vücudunuzu tanımak yeterli kriter olabilir.

Tarzınızı İyi Seçerseniz Tercihleriniz Uyumlu Olur

Tarz sahibi sonradan olunur, ama zevkler de sonradan değişir. Zaten ancak bu durum tarzınızı değiştiren ana etken olabilir. Hangi tarz giyinmeliyim testi yapan kişilerin genelde vereceği cevaplara göre çıkan testteki gibi giyinmesi fikrini kim söyledi size? Minimalist deseler öyle, bohem deseler o şekilde mi olacaksınız? Eğer tarzınızı yansıtan parçalarda sayı artıyorsa bilin ki siz o tarza aitsiniz. Tarzınızın oturduğu dönem tercihlerinizin uyumlu hale geldiği dönemi müjdeler, korkmayın.

erkek-tarz-oneri.jpg

Birebir Renk Uyumu Başarılı Stil Demek Değildir

Tepeden tırnağa aynı renk giyinmek stil sahibi yapmayacak sizi. Önce bunu anlamalısınız. Ama illa da sevdiğiniz renkler ve parçalar varsa farklı ton geçişleriyle bohem bir tarz yaratmanız mümkün olabilir.

Vücudunuzu Tanımadan Giyinmek Kendi Ayağınıza Sıkmaktır

Şimdi tüm dolabınızı unutup, alışveriş yapacak olsanız tercihlerinizi ne belirlerdi? Yapacağınız sizi tanımayan bir stil testi ya da tezgâhtarın önerdiği ceket mi? Yoksa sizin kararlarınız mı? İkinci şıkkı seçseniz iyi olur. Zira sizi sizden iyi kimse tanıyamaz. Reklamlardaki manken bedenlerindeki slim fit kesimler siz kilolu iseniz sizde komik durmadan siz buna dur demelisiniz.

2017-erkek-moda.jpg

Çorap Bu, Nasıl Olsa Görünmüyor” Demeyin

Tüm kıyafetlerinizi özenerek seçip beyaz spor çoraplarınızı da ayakta unutarak stilinizi tamamlamanız hayatınızın devamında garip lakaplara maruz kalmayacak kadar önemli bir püf nokta olacak size. Bizden söylemesi!

Benzer Yazilar

Erkeklerin Asla Kullanmaması Gereken Giyim Parçaları

Trend Erkek Cüzdan Modelleri

Erkek Tarzında Fark Yaratan Detaylar

Sonbahar-Kış Modasında Saçlar

Takım Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Giyimine Kadınlar Kadar Özen Gösteriyor

Editor

1 Yorum

Bohem Giyim Tarzı Nasıl Olur? | Erkeksen Gel 06 Ağustos 2019 at 09:40

[…] tarzı anlamını kazanmıştır. Çingenelerden ilham alan bu yaşam tarzı, günümüzde ise giyim tarzına […]

Cevapla

Yorum Yaz