Smart casual giyim son yılların sıkça rastladığımız bir söylem. Peki, nedir bu smart casual? İngilizce smart kelimesi şık anlamına gelmekte. Casual kelimesi ise spor... Smart Casual Erkek Kombin Önerileri

Smart casual giyim son yılların sıkça rastladığımız bir söylem. Peki, nedir bu smart casual? İngilizce smart kelimesi şık anlamına gelmekte. Casual kelimesi ise spor anlamını taşımakta. Yani Türkçe ’si spor şık olan bu söz öbeği yeni nesil tarz betimlemesi olarak karşımıza çıkıyor. Rivayete göre bu giyim tarzı şirketlerde “serbest cuma” olarak adlandırılan gün sayesinde ortaya çıkmış. Peki, erkeğin smart casual hali nasıl olmalı? Öncelikle iki stilden de parçaları bir araya getirmek gerektiğini belirtmek isterim. Yani kot giydiyseniz üzerine blazer ceket giymelisiniz. Cevabımızın devamını merak edenler buyurun yazımıza.

smart-casual

Ekose dokunuşu: Hazır kış mevsimindeyken bu smart casual kombin önerisi beylerin işine yarayacak cinsten…  Hafif taşlanmış bir jean ve üzerinize beyaz gömlek giyin. Son dönemlerde trendi yükselen ekose kumaşlı bir ceketi, ceketin renk tonuna yakın bir bisiklet yaka bir kazak ile giyebilirsiniz. Bu smart casual kombin ile gitmek istediğiniz yer hazırsınız.

smart-casual-erkek-kombin-onerileri

Aksesuar şıklığı: Spor şık erkek giyimi konusunda, spor giyimi öne çıkarmak isterseniz kotunuzdan ayakkabınıza her şeyinizi spor kıyafetlerden seçip üzerinize sade bir blazer ceket giyebilirsiniz. Ek bir stil önerisi: Deri bileklikler ekleyip şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

smart-casual-stil

Hırka ile deneyin: Kanvas bir pantolon ve altına giyeceğiniz spor ayakkabılar ve üst kısımda ise t-shirt üzerine giyeceğiniz bir hırka ile smart casual erkek giyimin öncüsü olabilirsiniz.

İç uyum: Kot gömleğinizle aynı renkteki kotunuzu eşleştirip, üzerine blazer ceketinizi giyebilir, smart casual bir ayakkabı ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Sokak Stili: Son önerimiz de smart casual sokak stili için örnek vermek isteriz. Yün takım elbisenizin içine sweatshirt giyip boynunuza atkınızı dolayabilir ve gözlüklerinizi ekleyip smart casual sokak stili için farklılık yaratabilirsiniz.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir