Image default
Erkek Moda

Son Zamanların Modası Hipster Erkek Nedir?

Son zamanlarda değişimine ayak uyduramadığımız şeylerin başında moda gelmektedir. Erkek modası da bu değişimden nasibini almaktadır. Casual, sokak tarzı, paçaları kıvrılmış pantolonlar, gri takımlar, rahat ve şık polo tişörtler gibi son zamanların yaygın giyim tarzlarına bir yenisi daha eklendi; o da hipster tarzı erkek giyimi. Peki, nasıl olur hipster tarzı?

Hipster Tarzı Giyim

hipster-erkek-modasi.jpg

Her ne kadar sizler için yeni bir moda olsa da hipster tarzı giyimin 1940’lı yıllarda ilk olarak görülmeye başladığını görüyoruz. Hipster tarzı günümüzde ilk olarak kıyafetler, saç stilleri ve aksesuarlarda ortaya çıktı. Hipster modasının vazgeçilmezleri arasında renkli çoraplar, desenli ve kareli gömlekler, sıkça kullanılan pantolon askıları ve papyonları görebilirsiniz. Hipster erkek giyim denildiğinde aklınıza gelebilecek diğer moda kıyafetler arasında dar kesim yakası iliklenmiş gömlekler de bulunmaktadır. Ayrıca günümüz erkek modasının vazgeçilmezi haline gelen kısa paçalı skinny Jean ler de hipster erkek modasının etkisiyle ortaya çıkmıştır.

hipster-ne-demek.jpg

Hipster modasına uymak isterseniz vazgeçilmez aksesuarınız kalın çerçeveli gözlükler olmalıdır. Bu modayı yansıtacak kıyafetler tabi ki ayakkabılarla da tamamlanmalıdır. Bir hipster erkeğinin giyineceği ayakkabı ise bilekte biten botlar ve spor şık diyebileceğimiz ayakkabılardır. Genellikle kollara ve boyun bölgesine yapılmış dövmeler ve festival bileklikleri tarzınızı tamamlayan aksesuarlar arasında sayılabilir.

Hipster Saç Modelleri

hipster-erkek-akimi.jpg

Hipster tarzı giyim ve aksesuar kadar saçlarla da bütünlük gösteren bir tarzdır. Hipster erkek saç modelleri genellikle uzun saçlardır. Bu tarza baktığımızda salaş bırakılmış değil de özenle taranmış, hatta kimi zaman tepeden sıkıca toplamış saçlar dikkat çekmektedir. Aynı şekilde sakallarda bir hayli uzundur. Salaş saç tipleri, her ne kadar bu tarzı yansıtan modeller arasında pek fazla tercih edilmese de bazı hipster tarzı erkeklerde gözünüze çarpabilir.

Benzer Yazilar

2016 erkek saç modası

Ahmet DOĞDU

Erkek Sonbahar Kış Kokuları Yeni

Ahmet DOĞDU

30’lu Yaşlardaki Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Ahmet DOĞDU

Milano Erkek Moda Haftasından 2017 Erkek Modası Ipuçları

Ahmet DOĞDU

Erkek Dolabında Beyaz Gömleğin Önemi

Ahmet DOĞDU

Giyinmede Doğru Renk Seçimi

Editor

Yorum Yaz