Image default
Erkek Moda

Sonbahar Mevsiminde Büyük Beden Modası

2017-2018 sonbahar-kış moda haftalarının ardından sokak modasını da etkisi altına alan ‘Oversized’ yani büyük beden modası, kadınlardan sonra erkekleri de etkisi altına aldı. Dar ve vücuda oturan parçaları canladırmak için kullanılan büyük beden modası sokak tarzı erkek kıyafetleri arasında özellikle kazaklarda ve dış giyim ürünlerinde kendini gösterdi. Sonbahar mevsimi için kamuflaj desenin, kırmızının tonlarının ve metalik renklerin fazlasıyla popüler olması büyük beden modasına da yeni bir duruş getirdi. Salaş bir tarz için kullanılan bu parçalar, skinny jeanler ve botlarla kullanıldığında erkekler için hoş bir görüntü yaratıyor.

12026647_461754860663119_1109299094_n.jpg

Asıl kıyafet bedeninin bir veya iki beden daha büyüğünün tercih edilmesiyle daha modern ve salaş bir tarz yaratan büyük beden modasına uygun olarak sonbahar için bomber ceketler ve geniş kesim asker paltoları en ideal parçalar arasında yer alıyor. Ofis hayatı yaşayan erkekler için ise bol kesimli takım elbiseler düşünülerek moda haftalarında beğeniye sunuldu.

Erkek+giyim+kombinleri-5.gif

Bu yılın modası kıyafetler arasında yer alan büyük beden kıyafetler için vücut tipinin müsaitliği önemli bir faktördür. Fit veya normal bir görünüşe sahip olan erkekler için bu akım daha uygundur. Sonbahar sezonu için büyük beden parçaların geniş şallar veya atkılarla da birlikte kullandığını görüyoruz. Ayrıca çeşitli markalar ve moda evleri bu akım için genellikle dış giyim ürünlerini tercih etti. Dar bir gömleğin veya tişörtün üstüne kullanılan büyük beden ceketler ve trençkotlar sezonun favorileri arasında gösteriliyor.

Büyük beden modasında öne çıkan faktörlerden biri de kumaş tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Palto ve ceket gibi dış giyim ürünleri büyük beden olarak kullanılacaksa tercih edilen kumaş kalın dokulu ancak akışkan olmalıdır. 2016 2017 sonbahar modası tarzının aksine kazak, gömlek ve basic tişörtlerde ise bu sezon daha yumuşak dokular ön plana çıktı.

Benzer Yazilar

En Muhteşem Başkaldırı Dik Yakalı Kazaklar

Ahmet DOĞDU

Brad Pitt 4 Saç Modeli

Editor

2016 Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Kıl Dönmesinin Nedenleri Ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Erkekler Soğuklara Rağmen Fark Yaratarak Nasıl Giyinmeli?

Ahmet DOĞDU

2017 Kışında Ön Plana Çıkan Renkler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz