Image default
Erkek Moda

Sonbahar Modasında Kadife Parçalar Öne Çıkıyor

Sonbaharda dökülen sarı, kahverengi ve turuncu yapraklar, yaprakları kuruyan ağaçların bir araya gelerek oluşturduğu hafif melankolik görüntü ve hafif esen rüzgarların teninizde bıraktığı o yumuşacık hissi kombininize yansıtmak istiyorsanız, dönemin modası kadife parçalar, tam da aradığınız kombin unsurlarıdır. Kadife parçalar sayesinde kombininizde hem pastel tonlarını yakalamış hem de kadifenin sağlamış olduğu o yumuşacık görüntü ve doku ile sonbaharın hafif esen o tatlı esintilerini birleştirmiş olacaksınız.

erkeklerde-kadife-modasi.jpg

Renk Çeşitliliği Önemli!

Ancak kadife parçalar modasına ayak uydurmak için kombin yaparken dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki renk çeşitliliğine özen göstermektir. Kadife parçalar ile kombin yapmak için öncelikli olarak tek renk kullanımından kaçınmanız gerekir. Pastel tonları yumuşak bir görünüme sahip olsalar bile aynı rengin tüm parçalarda kullanımı, görüntü açısından oldukça boğucu bir hava yaratmanıza neden olabilir. Bu yüzden aşırıya kaçmadan farklı renkler kullanmanız daha yararlı olacaktır.

kadife-erkek-modasi-2017-2018.jpg

Farklı Kumaşları Bir Araya Getirin

Biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi kadifenin pastel tonlarının boğuculuğundan kaçınmak oldukça önemlidir. Bu bağlamda kadife parçalarınızla beraber farkı kumaş çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Farklı kumaşların bir araya gelerek oluşturacağı doku çeşitliliği sayesinde kombininiz tamamen bir sanat eserine dönüşecektir. Örneğin, kadife ceket ile keten pantolon kombini yaparak bu çeşitliliği rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

kadife-erkek-modasi-trend-parcalari.jpg

Aksesuar Seçiminde Uyuma Özen Göstermelisiniz

Kadife parçalar ile kombin yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasından bir diğeri ise aksesuar seçimidir. Kombininizi tamamlamak adına aksesuar seçimi yaparken mutlaka kombininizin ana hatlarına dikkat ederek seçiminizi yapmalısınız. Kadife parçalar kullanacağınız için pastel görünüme uygun aksesuar tercihi yaparak yüzde yüz uyum yakalama imkanına erişebilirsiniz. Örneğin, kahverengi veya bej bir kadife ceket üzerine kahverengi kordonları olan bir gözlük ya da kahverengi camları olan bir gözlük kullanabilirsiniz.

Benzer Yazilar

En Şık Erkek Eldivenleri

Erkek için Şapka

Kahve Tutkunu Erkeklerin Vazgeçemeyeceği Aromalar

Ahmet DOĞDU

2016 Burberry Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Şort Modelleri 2017

Erkek Mont Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz