Image default
Kapak

Sony Playstation 5 Beklentiyi İyi Karşılayacak Mı?

Nihayetinde yeni nesil konsol Playstation 5 özellikleri ortaya çıkmaya başlıyor. İşte Sony’nin beşinci nesil PlayStation’ı hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey.

playStation 5 fiyatı ne olacak

Yeni Nesil Playstation 5 Özellikleri

  • Yeni nesil konsolun Sony’nin mevcut makineleri üzerinde büyük bir sıçrama gücü sunması bekleniyor.
  • AMD’nin 7nm Zen 2 mimarisine dayanan sekiz çekirdekli bir AMD işlemciye ve yeni Radeon Navi donanımına göre özel bir GPU’ya sahip olacak.
  • 8K’a kadar grafik desteği, ışın izleme ve 3D ses gibi çeşitli avantajlar
  •  Sony ayrıca, yerleşik bir SSD sayesinde daha hızlı yükleme süreleri vaat ediyor ve konsolun mevcut PS4 oyun kütüphanenizle uyumlu olmasını sağlayacak.
  • Dokunmatik ekranlı dualshock 5 geliyor.Örneğin oyun haritasını bu ekranda görebileceğiz.

Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak ?

Playstiton 5 ne zaman çıkacak ? sorusu cok sık soruluyor.Çıkış tarihi resmi olarak açıklanmamış olması ile birlikte ileteceğimiz çıkış tarihi,güvenilir kaynaklarımıza,araştırma ve oyun endüstrisi verilerine dayanmaktadır. PlayStation 5 in çıkış tarihi için en iyi tahmin Kasım 2020’dir. Sony, E3 2018’de herhangi bir donanım açıklamamıştır.Resmi PS5 duyurusunun 2019’da olacağı tahmin edilmektedir. PS2, PS1’den 5 yıl 3 ay sonra, PS3, PS2’den 6 yıl 8 ay sonra ve PS4, PS3’ten 7 yıl ve 5 gün sonra geldi.Bu eğilimin ardından bazıları 2020’de piyasaya çıkmasını bekliyor.

PlayStation 5 ne zaman çıkacak

Öyle düşünen sadece ben değilim.WinFuture’e göre, Ace Research Institute’un analisti Hideki Yasuda’nın bir raporu, PS5’in 2020 Kasım’ında piyasaya süreceğini öngörülüyor.

Bu hızlı matematik PS5’in 2020’den önce hiçbir zaman gelmeyeceğini gösteriyor. Sony’nin PS5’i yaz ortasında piyasaya sürmesi pek olası değil, bu yüzden her şey tatil sezonunu izlemek için Kasım’da serbest bırakma stratejisine işaret ediyor. Hepsi bu, ancak PS5’in 2020 Kasım’ında geleceğini onaylıyor !

Playstation 5 Fiyat Ne Kadar Olacak ?

Peki Playstation 5 nasıl bir fiyatla karşımıza çıkacak ? Kısa süre önce PlayStation 5 fiyatı hakkında bazı bilgiler sızdırıldı. Sızdırılan bu bilgiye göre Playstation 5 fiyatı 499 dolar olacak. Yani PlayStation 5 fiyatı beklentinin üzerinde olacak gibi görünüyor. PlayStation tutkunlarının fiyatı ne olursa olsun bu tutkularından vazgeçmeyeceği biliniyor.

Peki dışarıda 499 dolar olan Playstation 5 fiyatı ülkemizde ne kadar olacak ? Şuan ki kur üzerinden,bunu tahmin etmek zor değil,1000 dolarlık bir iPhone ülkemizde 10.000TL’den satılıyorsa, 499 dolarlık PlayStation 5 fiyatı da 5.000TL e yakın olacaktır.Tabi 2020 Kasım’a kadar euro ya da dolar kuru aynı kalırsa…

Benzer Yazilar

Yataklar Canlanıyor

Ahmet DOĞDU

I Phone İçin Saçmalanan Kılıflar

Ahmet DOĞDU

Yoğun İş Günü Nasıl Atlatılır?

Eylül Ayında Çıkmış Olan iPhone 11 inceleme

Editor

Feed me iPhone 4/4S Kılıf

Ahmet DOĞDU

The Matrix Serinin İlk Filmi

Ahmet DOĞDU